14-letni kibic Atletico zmarł podczas świętowania tytułu

Gracze Atletico
Gracze Atletico PressFocus

Tragicznie zakończyło się świętowanie tytułu dla jednego z fanów Atletico Madryt. 14-letni chłopiec wystawił głowę przez szybę samochodu i zderzył się ze ścianą, w wyniku czego zmarł.

Tragiczna śmierć kibica Atletico świętującego tytuł mistrzowski

W sobotę Atletico Madryt pokonało Real Valladolid (2:1) i przypieczętowało swój siódmy w historii tytuł mistrzowski La Ligi. Po zakończeniu spotkania kibice Los Colchoneros tłumnie wybiegli na ulicę, by świętować wielki sukces. Jeden nastoletni kibic nie wrócił już jednak do domu.

Chłopiec imieniem Saul znajdował się w furgonetce z flagą Atletico Madryt. Pojazd wjeżdżał na parking. 14-latek wystawił górną połowę swojego ciała za okno, po czym uderzył w ścianę jednego z budynków. W wyniku uderzenia nieletni doznał poważnego urazu głowy, a także zatrzymania krążenia i oddechu. Na chłopaku prowadzona przez ponad godzinę była prowadzona resuscytacja. Nie udało się go jednak uratować. Zespół psychologów długo zajmował się rodzicami i krewnymi zmarłego.

Atletico było “zszokowane smutną wiadomością o śmierci chłopca” w trakcie świętowania tytułu. Zmarły należał do dziecięcej drużyny CD Fairplay Parla. Madrycka drużyna również złożyła kondolencje na swoich portalach społecznościowych.

“Anioł idzie do nieba w wieku 13 lat. Saul, członek naszych drużyn juniorskich, zmarł w niefortunnym wypadku. Spoczywaj w pokoju. Największe uściski dla jego rodziny i przyjaciół. Zawsze będziesz w naszych sercach” – możemy przeczytać w tweecie klubu. CD Fairplay Parla utrzymuje, że chłopiec miał 13 lat, ale madryckie dzienniki twierdzą, że był o rok starszy.

Komentarze