18-latek wygryzł Coutinho ze składu. Nowy partner dla Messiego?

Pedri Gonzalez
Pedri Gonzalez PressFocus

Pedri Gonzalez jest częściej wybierany do gry w wyjściowym składzie niż Philippe Coutinho. Ma na to wpływ dobre zrozumienie 18-latka z Leo Messim.

Katalońskie Mundo Deportivo zauważa, że choć Leo Messi to naturalny lider drużyny, zawsze potrzebował wokół siebie utalentowanych kolegów. Nie mniej ważna od talentu była nić porozumienia łącząca Argentyńczyka z tym zawodnikiem. W przeszłości genialnie rozumiał się z Xavim, później z Andresem Iniestą. W 2015 roku Barcelona sięgnęła po potrójną koronę dzięki niezwykłemu trio, jakie Messi stworzył z Neymarem i Luisem Suarezem. Teraz, gdy Urugwajczyk odszedł do Atletico Madryt, kapitan Blaugrany musiał znaleźć sobie nowego partnera.

Idzie młodość

Wiele wskazywało na to, że takim graczem będzie Philippe Coutinho. Brazylijczyk jednak, choć po powrocie z Bayernu Monachium prezentował się dobrze, mocno zgasł po odniesieniu kontuzji. Podczas jego nieobecności wzrosło znaczenie Pedriego Gonzaleza. Kanaryjczyk zanotował kilka fenomenalnych występów, w tym to przeciwko Juventusowi w Lidze Mistrzów. Choć w ostatnich meczach również współpraca Messiego z Frenkiem de Jongiem wyglądała obiecująco, odkąd Holender zaczął grać wyżej, ulubionym partnerem dla kapitana pozostaje Pedri.

Altruizm weterana

Leo Messi, choć chwilami nadal usilnie stara się rozwiązać akcję samodzielnie, coraz częściej dzieli się piłką z kolegami. W meczu z Realem Sociedad grał głównie w środku, ale pojawiał się też na skrzydle, gdzie udanie współpracował z Pedrim. 18-latek jest wyraźnie lubiany przez kapitana, który w trakcie spotkania koryguje jego pozycję i daje rady. Od siebie Pedri daje stały progres i wiarę, że gdy powrócą nominalni skrzydłowi, Kanaryjczyk wróci na naturalną dla siebie pozycję “dziesiątki”, gdzie jest najgroźniejszy. Wraz z Frenkiem de Jongiem, Pedri daje kibicom nadzieję, że gra drugiej linii Barcelony może znacząco wpływać na odsetek wygranych meczów.

Komentarze