REKLAMA
REKLAMA

Casillas: Rzuty karne są głupie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Marca  |  29.06.2012 17:52
Broniąc rzut karny wykonywany przez Joao Moutinho, Iker Casillas został bramkarzem, który obronił najwięcej jedenastek w historii mistrzostw Europy.

Oprócz meczu z Portugalczykami, Casillas dwukrotnie skutecznie interweniował w konkursie rzutów karnych podczas ćwierćfinału Euro 2008 z reprezentacją Włoch. - Zawsze powtarzałem, że konkurs rzutów karnych jest głupi – stwierdził po meczu bramkarz Realu.

Kapitan La Furia Roja jest również skuteczny w tym elemencie gry podczas turniejów o mistrzostwo świata. W 2002 roku Casillas obronił trzykrotnie strzały z jedenastego metra w 1/8 finału z reprezentacją Irlandii, natomiast dwa lata temu nie dał się pokonać Oscarowi Cardozo w ćwierćfinałowym boju z Paragwajem.

Mecz z Portugalią był również dziewiątym kolejnym spotkaniem fazy pucharowej podczas mistrzostw Europy i mistrzostw świata, kiedy „Święty Iker” zachował czyste konto.

(Tomasz Matuszczak)
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

dalmare | 01.07.2012 08:40

:)  No  ale  złoty  gol,  i  srebrny,  dotyczyły  dogrywki .
Ćwierćfinał  Anglia - Włochy  i  półfinał  Hiszpania - Portugalia  zakończyły  się  0 : 0  po  dogrywce .
Trudno  preferować  rzut  monetą  po  120tu  minutach  niż  karne .
Nie  są  loterią.  Jak  mnie  uczył  w  dzieciństwie  przyjaciel,  nie  ma  dobrze  obronionych  karnych  -  są  tylko  żle  strzelone .

magiczny717 | 02.07.2012 22:42

I kto to mówi ... można powiedzieć jeden z najlepszych który te karne broni mówi że są głupie. hehe ale tutaj widać klasę Ikera.

Wg. mnie karne lepsze niż złoty, srebrny goli a przede wszystkim rzut monetą który jest bez sensowny bo zespół może cały mecz nic nie grać a potem moneta spada ich ich korzyść i grają w finale. Karne to loteria zgadzam się ale nie aż taka dużo bo tam też trzeba umiejętności.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
06.07 18:12