Remis w starciu beniaminków

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  16.01.2015 22:40
Podziałem punktów zakończył się pojedynek Cordoby i Eibar w ramach 19. kolejki Primera Division. Podopieczni Miroslava Djukicia otworzyli wynik spotkania już w pierwszej minucie. Po przerwie ekipa z Kraju Basków zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą byłego piłkarza Legii Warszawa Mikela Arruabarreny. Obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Edu Campabadala (Cordoba) i Federico Piovaccariego (Eibar).

Zaledwie jedenastu sekund potrzebowali gospodarze, by trafić do siatki. Piłkarze Eibar pogubili się przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy. Do błędu zmusił ich Federico Cartabia. Piłka spadła pod nogi Florina Andone, który szybko odegrał ją do swojego partnera. Cartabia uruchomił rumuńskiego snajpera zagraniem głową w pole karne. 21-latek wyprzedził obrońcę i bez problemu wpakował futbolówkę do siatki.

W kolejnych minutach ekipa z Estadio Nuevo Arcangel próbowała pójść za ciosem. Poszukiwania drugiego gola kończyły się jednak niepowodzeniem. Goście cofnięci na własną połowę skutecznie utrudniali im rozwinięcie skrzydeł w ofensywie. Ostatecznie Cordoba udała się na przerwę z prowadzeniem 1:0.

Od 56. minuty gospodarze musieli radzić sobie bez Edu Campabadala. Obrońca zbyt ostro potraktował swojego rywala, za co obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Już dwie minuty później siły na boisku wyrównały się. Bezpośredni czerwony kartonik za brutalny faul w nogi obejrzał Federico Piovaccari, który chwilę wcześniej sam był ofiarą bezpardonowej walki.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się zmiana Manu Del Morala na Mikela Arruabarrenę. 31-latek wyrównał bowiem stan pojedynku. Były gracz warszawskiej Legii znakomitym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Saula Berjona z prawej strony.

W końcówce żadna ze stron nie zdołała już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Więcej okazji mieli ku temu zawodnicy Miroslava Djukicia, ale ostatecznie na ich konto punktowe powędrował jedno oczko. Dla obu drużyn końcowy wynik oznacza przedłużenie serii meczów bez porażki do trzech.

Cordoba CF - SD Eibar 1:1 (1:0)