Kolejna porażka Eibar

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  06.02.2015 22:39
Kolejny krok w kierunku utrzymania w Primera Division wykonali piłkarze Deportivo La Coruna. W meczu 22. kolejki Primera Division pokonali na swoim terenie beniaminka Eibar 2:0. Dopisali w ten sposób na swoje konto trzeci mecz bez porażki i jednocześnie drugi triumf z rzędu. W przypadku beniaminka można mówić już o kryzysie. Doznał on dzisiaj bowiem trzeciej kapitulacji z rzędu.

Nie uległa poprawie sytuacja Cezarego Wilka w szeregach Deportivo La Coruna. Polski pomocnik po raz kolejny nie zmieścił się nawet w meczowej osiemnastce.

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz na El Riazor, w pierwszej połowie nie doczekali się większych emocji. Optycznie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie znajdowało to przełożenia na dogodne sytuacje do zdobycia gola.

O problemach obu zespołów w ofensywie świadczy fakt, że jedyną godną zapamiętania akcją po pierwszych 45 minutach był strzał z dystansu Juanfrana, który znakomitą paradą zatrzymał Xabi Irureta.

Większej dawki emocji kibice doczekali się dopiero po zmianie stron. W 52. minucie duży błąd popełnił golkiper Eibar, który przy próbie wyłapania piłki po dośrodkowaniu odbił ją tak niefortunnie, że spadła na szesnasty metr wprost pod nogi Lucasa Pereza. Ten nie zastanawiając się długo skorzystał z prezentu i wpisał się na listę strzelców.

Po zdobytym golu zawodnicy Deportivo skupiali się głównie na obronie korzystnego rezultatu. W pojedynku z Eibar nie musieli wysilać się w grze ofensywnej, ponieważ kolejny prezent sprawili im rywale. Borja Ekiza próbował odegrać futbolówkę do własnego bramkarza. Uczynił to jednak zbyt lekko, co wykorzystał Ivan Cavaleiro. Portugalczyk przejął piłkę, minął golkipera i wpakował ją do pustej bramki. W kolejnych minutach wynik nie uległ już zmianie.

Deportivo La Coruna - SD Eibar 2:0 (0:0)