Almeria zwycięża w Kordobie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.02.2015 13:50
W pierwszym niedzielnym spotkaniu Primera Division, Almeria pokonała 2:1 na wyjeździe Cordobę. Bohaterem meczu okazał się Michel, który zdobył obie bramki dla gości.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Cartabia i bramkarz Almerii musiał wyciągać piłkę z siatki.

W kolejnych minutach nadal lepsze wrażenie sprawiała Cordoba, która miała dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Na bramkę Almerii dwukrotnie uderzał Ghilas, jednak brakowało mu nieco szczęścia i precyzji. Swoich okazji nie wykorzystał także Andone.

Cztery minuty po przerwie piłka wylądowała w bramce Almerii po strzale Soriano, ale gol nie został uznany, bowiem zdaniem sędziego futbolówka wcześniej opuściła boisko. W 59. minucie dobrą interwencją popisał się bramkarz gości, który obronnił strzał Andone.

Tymczasem w 62. minucie Almeria doprowadziła do wyrównania. Piłkę w polu karnym świetnie opanował Michel i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi. Cztery minuty później było już 2:1 dla gości. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michel, który tym razem strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Cordoba do końca meczu szukała okazji do zdobycia wyrównującej bramki, ale dobrze broniąca się Almeria nie pozwalała jej na zbyt wiele. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto gości.

Cordoba CF - UD Almeria 1:2 (1:0)
1:0 Cartabia 10'
1:1 Michel 62'
1:2 Michel 66'