PSV mistrzem, Dordrecht w 2. lidze?

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: eredivisie.pl  |  04.04.2015 22:41
Oczywiście pytajnik w tytule musi póki co pozostać, ale oba te stwierdzenia mają coraz więcej wspólnego z faktami. PSV właśnie rozbiło w proch i pył Twente i na pięć kolejek przed końcem będzie liderować stawce z co najmniej ośmiopunktową przewagą, natomiast Dordrecht, który dziś uległ Heraclesowi do bezpiecznej lokaty traci już 13 oczek.

Pierwszy gol w Enschede padł tuż przed upływem drugiego kwadransa gry. Najpierw jeszcze tylko w słupek trafił Luciano Narsingh, ale już do siatki futbolówkę skierował Luuk de Jong. Wynik na 2:0 podwyższył zaledwie pięć minut później Jeffrey Bruma, który strzałem głową na gola zamienił dośrodkowanie Adama Mahera. Minutę przed przerwą odebrał wszelkie nadzieje gospodarzom Georginio Wijnaldum.

W drugiej odsłonie Twente walczyło już tylko o uniknięcie blamażu. Zdziesiątkowany absencjami zespół Alfreda Schreudera kolejnego gola stracił kwadrans przed końcem spotkania, a w 78. minucie było już 0:5. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Memphis Depay. PSV ma już na swoim koncie 73 punkty - o 11 więcej od Ajaxu, który swoje spotkanie 29. kolejki rozegra niedzielnego popołudnia.

Twente Enschede - PSV Eindhoven 0:5 (0:3)
0:1 de Jong 29'
0:2 Bruma 34'
0:3 Wijnaldum 45'
0:4 Depay 75'
0:5 Depay 78'

Pierwszy gol w meczu ekip mocno zamieszanych w walkę o utrzymanie padł już w ósmej minucie gry, a do siatki trafił gracz gości - Bryan Linssen. Gospodarze, którym w 29 kolejkach udało się uzbierać zaledwie 15 punktów, w przeciągu kwadransa odpowiedzieli i to dwukrotnie. Najpierw do wyrównania doprowadził Everon Pisas, a na bramkę na 2:1 zdobył Joris van Overeem.

Przez blisko godzinę gry, mimo wielu szans głównie ze strony gości, kibice nie oglądali bramek. Takowa padła dopiero w 71. minucie gry, kiedy dośrodkowanie Linssena zamienił na gola Wout Weghorst. Asystent przy tym trafieniu w 86. minucie już sam po raz drugi tego wieczora wpisał się na listę strzelców i zapewnił tym samym Heraclesowi trzy punkty. Gościom dzięki wygranej udało się wyskoczyć ze strefy spadkowej, szanse Dordrechtu na uniknięcie degradacji są już tylko iluzoryczne.

FC Dordrecht - Heracles Almelo 2:3 (2:1)
0:1 Linssen 8'