Depor remisuje z Villarreal

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.05.2015 23:49
W czwartym sobotnim spotkaniu 35. kolejki La Liga Deportivo La Coruna zremisowało 1:1 z Villarreal CV. Pierwszego gola w meczu  strzelił Jaume Costa. Chwilę później do wyrównania doprowadził jednak Borges. Depor ma obecnie na swoim koncie 30, a team ze wschodniej Hiszpanii 54 punkty na koncie.

Batalia teamu z Galicji z zespołem Żółtej łodzi podwodnej przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadała się bardzo ekscytująco. Podopieczni Victora Sancheza cały czas walczą o utrzymanie w Primera Division. Z kolei ekipa Campbella jeszcze nie jest pewna gry w kolejnej edycji europejskich pucharów.

Pierwsza odsłona była daleka od oczekiwań kibiców obu ekip. Strzałów było łącznie siedem, z czego tylko dwa celne i oba oddali zawodnicy gospodarzy. Najpierw w czwartej minucie na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Riera, ale bramkarz rywali zapobiegł utracie bramki. Kolejna próba miała miejsce 60 sekund później, ale znowu górą był Juan Carlos.

Warto odnotować, że w 31. minucie jeszcze raz z dobrej strony zaprezentował się Riera. 28-letni napastnik Los Turcos otrzymał po dość chaotycznej grze piłkę w polu karnym swoich rywal. Co prawda zawodnik oddał strzał, ale futbolówka po jego próbie przeleciała nad poprzeczką i do przerwy tablica wynikowa wyświetlała wynik 0:0.

Po zmianie stron kibice mieli to, czego chcieli, czyli gole. W 48. minucie wynik meczu otworzył Jaume Costa. Zawodnik zdecydował się na techniczny strzał sprzed pola karnego, po którym piłka ugrzęzła w siatce. Sam zawodnik celebrował zdobycie bramki w okolicach ławki rezerwowych swojej drużyny, dedykując swoje trafienie kontuzjowanemu Sergio Asenjo.

Radość z prowadzenia w szeregach gości nie trwała długo. Chwilę po stracie gola sprawy w swoje nogi postanowił wziąć Borges. Kostarykanin oddał mocne uderzenie i po rykoszecie piłka wylądowała w bramce rywali. Tym samym zmuszony do kapitulacji został bramkarz gości i miał miejsce wynik 1:1.

W kolejnych minutach zawodnicy obu ekip dążyli do zmiany rezultatu. Po stronie gości gola szukali Moreno i Vietto. Żadnemu jednak nie udało się zmienić losów boiskowej rywalizacji. Tymczasem u gospodarzy zaliczyć trafienie chciał Riera, ale bez efektu i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Deportivo La Coruna - Villarreal CF 1:1 (0:0)
0:1 Jaume Costa 48'
1:1 Borges 50'