REKLAMA
REKLAMA

Mas: El Clasico to największy atut ligi hiszpańskiej

dodał: Michał Machowski  |  źródło: ASInfo  |  07.09.2015 20:09
Prezydent Katalonii, Artur Mas uważa, że jeśli w przyszłości jego region uzyska niepodległość, FC Barcelona nadal powinna grać w Primera Division.

- Hiszpański futbol nie może sobie pozwolić na utratę Gran Derbi. Mecze pomiędzy Barceloną i Realem Madryt są największym atutem naszego futbolu - powiedział Mas cytowany przez "Marcę".

- Jestem przekonany, że Barcelona pozostałaby w lidze hiszpańskiej nawet w przypadku uzyskania niepodległości przez Katalonię. Jest najlepszą drużyną na świecie i żaden prawdziwy kibic nie zrezygnuje z jej udziału w swoich rozgrywkach - dodał.

- Z jakiego powodu ktoś chciałby zrezygnować z jej występów? Dlatego, że jest z czegoś niezadowolony? Jestem pewien, że ten problem z łatwością zostałby rozwiązany, ponieważ dalsza gra Barcy w lidze hiszpańskiej przyniosłaby korzyści obu stronom - zaznaczył.

Mas odniósł się również do meczu o Puchar Króla, w którym kibice Barcelony i Athletic Bilbao gwizdali podczas hymnu Hiszpanii. Uważa, że niektóre osoby po prostu się z nim nie identyfikują i była to kwesta ich uczuć. Dodał również, że podobna sytuacja miałaby miejsce, gdyby na Santiago Bernabeu rozbrzmiał hymn Katalonii.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy