Derby Galicji na remis

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  03.04.2016 00:03
W ostatnim sobotnim spotkaniu w ramach 31. kolejki La Liga piłkarze Celty Vigo zremisowali na swoim stadionie 1:1 z Deportivo La Coruna. Chociaż zespołem aktywniejszym w ofensywie była drużyna Celestes, to skupieni na defensywie rywale, zdołali osiągnąć swój cel i wywalczyli cenny punkt.

Gospodarze to ekipa, która w tym sezonie cały czas liczy się w walce o miejsce, zapewniające grę w europejskich pucharach. Tymczasem ich przeciwnicy w sobotni wieczór zamierzali zrobić kolejny krok, dający upragnione utrzymanie w La Liga. Emocji zatem nie mogło brakować. Tym bardziej że było to starcie derbowe.

Mecz na Estadio de Balaidos rozkręcał się powoli w strugach ulewnego deszczu, których w znacznym stopniu utrudniał grę piłkarzom obu drużyn. Na gola kibicom przyszło czekać do 22 minuty. Niestety dla fanów Celty trafienie zaliczyło Deportivo. Celso Borges otrzymał bardzo dobre podanie od Luisa Alberto i strzałem praktycznie do pustej bramki dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Podopieczni Eduardo Berizzo nie załamali się jednak utratą gola. W 30. minucie po naprawdę ładnej akcji zdołali nawet doprowadzić do remisu. Wyśmienitym podaniem do Nolito wyróżnił się Fabiel Orellana. Natomiast 29-letni napastnik gospodarzy strzałem z prawej nogi zdobył bramkę numer 10 w trwającej kampanii.

Tymczasem od 69 minuty skomplikowała się sytuacja boiskowa gości. W związku z tym, że drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Allejandro Arribas, to Depor musieli kończyć zawody w zdekompletowanym zestawieniu. Mimo że tam dowodzony przez Victora Sancheza grał o jednego zawodnika mniej, to prezentował się przyzwoicie.

Chociaż ekipa z Vigo próbował znaleźć panaceum na szczelną defensywę adwersarzy, ostatecznie musieli obejść się smakiem i oba zespoły musiały po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z jego punktu. Dla teamu z górnej części tabeli był to siódmy podział punktów w trwającej kampanii. Z kolei królowie remisów w lidze hiszpańskiej zanotowali 16 kompromis w sezonie.

Celta Vigo - Deportivo La Coruna 1:1  (1:1)
0:1 Borges 22'
1:1 Nolito 30'