Chelsea rozbiła Bournemouth

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  23.04.2016 18:15
Po dwóch porażkach z rzędu Chelsea wróciła na zwycięski szlak. W starciu 35. kolejki Premier League ograła na wyjeździe Bournemouth 4:1. Kibice obejrzeli także przełamanie skrzydłowego The Blues, Edena Hazarda, który czekał na trafienie aż 29 kolejek.

Zaledwie pięciu minut potrzebowali The Blues, by objąć prowadzenie. Cesc Fabregas obsłużył Pedro doskonałym podaniem na skrzydło. Hiszpan wpadł w pole karne i posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Artura Boruca.

W kolejnych minutach kibice byli świadkami dość monotonnej konfrontacji. Dopiero w 34. minucie kibiców poderwał z krzeseł Eden Hazard. Belg otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na płaskie uderzenie, które zaskoczyło golkipera The Cherries. Skrzydłowy Chelsea zakończył w ten sposób swoją czarną serię. Nie trafił bowiem do siatki rywala w 29 poprzedzających konfrontacjach ligowych.

Już dwie minuty później podopieczni Eddie’go Howe’a zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, a następnie centrze najwyżej do piłki wyskoczył Tommy Elphick i oddał strzał głową. Piłka skozłowała i ostatecznie wpadła do siatki obok bezradnego Asmira Begovicia.

Po zmianie stron zawodnicy Guusa Hiddinka wypracowali sobie wyraźną przewagę. Gospodarzom brakowało natomiast pomysłu na rozgrywanie piłki. W 71. minucie The Blues udokumentowali swoją dominację. Kapitalnym podaniem w tempo do Williana popisał się Fabregas. Brazylijczyk wpadł w pole karne i sprytną podcinką posłał piłkę nad wychodzącym z bramki Borucem.

W doliczonym czasie gry dał o sobie znać jeszcze Eden Hazard. Po doskonałej akcji kombinacyjnej Nemanja Matić dograł piłkę sprzed linii końcowej do reprezentanta Belgii, który dopełnił formalności na piątym metrze, ustalając wynik potyczki.

Bournemouth - Chelsea 1:4 (1:2)