Eibar na remis z Betisem

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.05.2016 18:52
Remisem zakończyła się niedzielna konfrontacja na Ipurua Municipal Stadium, gdzie Eibar podzieliło się punktami z Betisem 1:1 (0:1). Andaluzyjczycy objęli prowadzenie osiem minut przed przerwą po golu Rubena Castro, a do wyrównania w 73. minucie doprowadził Enrich.

Aż pięciu korekt w składzie po porażce ze Sportingiem Gijon dokonał trener Mendilibar - Irureta, Junca, Radosević, Keko i Baston zagrali zamiast Riesgo, Luny, Escalante, Hajrovicia i Enricha. Do trzech zmian doszło za to w wyjściowej jedenastce Betisu po porażce z Barceloną - Torres, Musonda i Portillo zastąpili Westermanna, Ceballosa i Gonzaleza Cabrerę.

Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było czekać do 27. minuty, kiedy to uderzenie Ramisa z niedużej odległości zdołał wybronić Adan. Cztery minuty później przebudzili się goście - najpierw nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Joaquin, a po chwili Ruben Castro został zatrzymany przez Iruretę.

Los Verdiblancos otworzyli wynik w 38. minucie gry - Joaquin wymienił futbolówkę z Portillo, po czym zagrał ją wzdłuż bramki do Rubena Castro, który bez problemów ulokował piłkę w siatce. Armeros mogli wyrównać tuż przed przerwą, ale uderzenie Dos Santosa w podbramkowym zamieszaniu fantastycznie sparował Adan.

Po zmianie stron w pogoń za wyrównującym golem rzucili się Baskowie. W 55. minucie próbę Borjy Bastona zatrzymał Adan, trzy minuty później w ostatnim momencie zablokowany został Adrian, a w 60. minucie płaski strzał Keko odbił przed siebi bramkarz gości, nastomiast przy próbie dobitki fatalnie uderzał Baston.

W 73. minucie starania gospodarzy osiągnęły wymierny efekt - Capa posłał płaską piłkę z prawego skrzydła, a uderzeniem na wślizgu wyrównał Enrich. Cztery minuty później mogło być już nawet 2:1 dla Basków, ale tym razem strzał Enricha zatrzymał Adan.

SD Eibar - Real Betis Sewilla 1:1 (0:1)
0:1 Ruben Castro 38'
1:1 Enrich 73'