Bilbao lepsze od Sevilli

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  14.05.2016 21:22
Athletic Bilbao pokonał na San Mames Sevillę 3:1 (2:0) w meczu 38. kolejki hiszpańskiej Ligi BBVA. Baskowie skorzystali zatem z porażki Celty na Vicente Calderon i awansowali na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Bramki dla gospodarzy zdobyli Aduriz (2) i Raul Garcia, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Munoz.

Trzech zmian po bezbramkowym remisie z Las Palmas dokonał opiekun Basków, Ernesto Valverde - Gurpegi, Lekue i Susaeta zastąpili de Marcosa, Elustondo i Muniaina. W składzie Andaluzyjczyków po porażce z Granadą doszło do pięciu korekt - Rico, Carmona, Gonzalez, Rami, i N'Zonzi zastąpili Beto, Figueirasa, Pareję, Escudero oraz Llorente.

Od pierwszych minut sporo działo się na murawie San Mames - w drugiej minucie uderzenie Iborry odbił Iraizoz, a niespełna 60 sekund później próbę Williamsa sparował Rico. W 11. minucie Baskowie otworzyli jednak wynik - piłkę po strzale Raula Garcii odbił przed siebie Rico, a ze skuteczną dobitką pospieszył Aduriz.

Dwadzieścia minut później było już 2:0 i drugiego gola na swoje konto zapisał Aritz Aduriz. Z lewego skrzydła dośrodkował Susaeta, a najlepszy strzelec drużyny z Kraju Basków precyzyjnym wolejem ustrzelił dublet. W 34. minucie czerwoną kartkę obejrzał siedzący na ławce Sevilli Coke, który w niestosowny sposób odniósł się do arbitrów prowadzących mecz na San Mames.

Trzy minuty przed przerwą kontaktowego gola powinni zdobyć goście z Sewilli, ale po dośrodkowaniu Konoplyanki z najbliższej odległości głową przestrzelił Iborra. W końcówce pierwszej odsłony Bilbao miało jeszcze dwie okazje na podwyższenie prowadzenia. W 44. minucie z uderzeniem Williamsa poradził sobie Sergio Rico, który w pierwszej minucie doliczonego czasu gry obronił także próbę Aduriza.

Dziesięć minut po zmianie stron podopieczni trenera Emery'ego zdobyli gola kontaktowego. Konoplyanka wprowadził w pole karne Curro Sancheza, ten wyłożył futbolówkę do niepilnowanego Munoza, który z sześciu metrów pokonał Iraizoza. Nadzieje gości z Ramon Sanchez Pizjuan przygasły jednak po trzech minutach, albowiem za niesportowe zachowanie z boiska wyrzucony został Kolodziejczak.

W 71. minucie trzeciego gola dołożyli podopieczni trenera Valverde - Lekue rozprowadził piłkę na lewe skrzydło do Susaety, po którego centrze futbolówkę do siatki skierował Raul Garcia. W 90. minucie liczebność zespołów została wyrównana, albowiem czerwoną kartkę obejrzał wprowadzony trzy minuty wcześniej Rico.

Do końca spotkania żaden z bramkarzy nie został już zatrudniony i mecz zakończył się wygraną Athleticu, dzięki której Baskowie zajęli piątą lokatę w końcowej klasyfikacji Ligi BBVA w sezonie 2015/2016.

Athletic Bilbao - Sevilla FC 3:1 (2:0)
1:0 Aduriz 11'
2:0 Aduriz 31'
2:1 Juan Munoz 55'
3:1 Raul Garcia 71'