CA 2016: Kostaryka wygrywa na pożegnanie

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Goal.pl  |  12.06.2016 10:44
Kostaryka pokonała Kolumbię 3:2 (2:1) w meczu trzeciej kolejki grupy A na rozgrywanej w Stanach Zjednoczonych Copa America Centenario. Pomimo zdobycia kompletu punktów, ćwierćfinalista ostatniego mundialu pożegnał się po fazie grupowej z turniejem, natomiast Kolumbijczycy awansowali do dalszych gier z drugiego miejsca.

Kolumbijczycy grający w przemeblowanym składzie (z m.in. Jamesem Rodriguezem, Baccą czy Ospiną na ławce) bardzo szybko stracili gola. Po podaniu Borgesa piłkę przed polem karnym zgarnął Venegas, który pięknym, technicznym uderzeniem zza linii szesnastki, wyprowadził Kostarykę na prowadzenie w 87 sekundzie meczu.

Cztery minuty później Los Cafeteros doprowadzili już jednak do wyrównania - po przerzucie Sancheza dynamicznie w pole karne wbiegł Fabra, który z odrobiną szczęścia pokonał Pembertona. W kolejnych minutach Kolumbijczycy próbowali zdobyć drugiego gola, ale swoich okazji nie wykorzystali Medina oraz Martinez.

W 34. minucie na prowadzenie wróciła za to Kostaryka - Venegas poradził sobie na lewej stronie z Aguilarem, po czym dośrodkował na piąty metr, gdzie niefortunną interwencją futbolówkę do swojej siatki skierował Fabra.

Po zmianie stron jako pierwsi do głosu doszli znów Kostarykańczycy. W 58. minucie z prawego skrzydła piłkę w pole karne posłał Oviedo, a z jedenastu metrów na 3:1 podwyższył Borges. Kwadrans później było już jednak 2:3 - Cuadrado zgrał z prawej flanki do Moreno, który silnym uderzeniem w krótki róg pokonał Pembertona.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry okazję na zdobycie kolejnej bramki miał Venegas, który po dośrodkowaniu Bolanosa z prawego skrzydła minimalnie pomylił się uderzając głową. Podopieczni trenera Ramireza dowieźli prowadzenie do końca i pożegnali się tym samym z turniejem zwycięstwem.

Kolumbia - Kostaryka 2:3 (1:2)
0:1 Venegas 2'