Drugi triumf Man City

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: anglia.goal.pl  |  20.08.2016 15:24
Drugi komplet punktów na swoim koncie w nowym sezonie zapisali piłkarze Manchesteru City. W pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki Premier League podopieczni Josepa Guardioli pokonali na wyjeździe 4:1 Stoke City.

Od początku spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie, obie drużyny starały się atakować. W szóstej minucie po podaniu Aguero do piłki przed bramką nie doszedł Sterling. Stoke odpowiedziało dziesięć minut później niecelnym strzałem Imbuli z dystansu.

W 26. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City za faul Shawcrossa na jednym z rywali. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Aguero. W kolejnych minutach goście mocno przeważali i szukali kolejnych okazji. W 29. minucie przed kolejną szansą stanął Aguero, ale jego strzał z prawej strony pola karnego wybronił bramkarz.

Argentyńczyk bramkarzowi gospodarzy nie dał już jednak szans w 36. minucie, trafiając do siatki ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Stoke mogło zdobyć kontaktowego gola dwie minuty później, ale mocny strzał Bardsleya wybronił Caballero. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Stoke. W 48. minucie Sterling sprokurował rzut karny, który spokojnym strzałem na bramkę zamienił Krkić. W kolejnych minutach goście z Manchesteru starali się kontrolować wydarzenia na boisku i robili to całkiem skutecznie.

W 86. minucie losy spotkania definitywnie rozstrzygnął Nolito, który strzałem do pustej bramki wykorzystał dogranie Iheanacho. Nie było to jednak ostatnie trafienie w tym meczu. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 dla jedenastki Josepa Guardioli ustalił Raheem Sterling. Tym samym Obywatele odniosły drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Stoke City - Manchester City 1:4 (0:2)
0:1 Aguero (k.) 27'
0:2 Aguero 36'
1:2 Krkić (k.) 49'
1:3 Nolito 86'
1:4 Sterling 90+4\