REKLAMA
REKLAMA

"Shkodran Mustafi nie jest na sprzedaż"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  23.08.2016 11:45
Trener Valencii, Pako Ayestaran, zapewnił, że Shkodran Mustafi nie zostanie sprzedany w obecnym okienku transferowym. Wcześniej media brytyjskie informowały, że niemiecki defensor był bliski transferu do Arsenalu.

Według "Sky Sports", zawodnik zgodził się już na przenosiny do Londynu, a negocjacje dotyczyły już tylko kwoty odstępnego. Menedżer Kanonierów, Arsene Wenger, w rozmowie z francuską stacją "SFR Sport", wyraził nadzieję na finalizację transferu przed końcem okienka, czyli 31 sierpnia.

W kontrakcie Niemca z "Nietoperzami" zawarta jest klauzula odstępnego w wysokości 43 mln funtów, która wydaje się obecnie główną przeszkodą w przeprowadzeniu transakcji. - Mustafi nie jest na sprzedaż i nie opuści klubu - powiedział po poniedziałkowym meczu z Las Palmas, przegranym przez Valencię 2:4, Pako Ayestaran, cytowany przez "Sky Sports".
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

figarro | 23.08.2016 12:27

A miało już być wszystko załatwione, kibice byli pewni transferu, nawet Wenger się o nim wypowiedział. A tu taki klops. Skąpy traci 2 razy.

Gaizka | 23.08.2016 14:01

Tyle że bez sprzedaży Mustafiego nie zamyka się finansowe fair play,
nawet w przypadku sprzedaży Abdennoura i tak trzeba kupić kolejnego stopera.
I wtedy nie wystarczy na Garaya, a nie wiem czy na Sidneia.
gdzieś czytałem że Mendes woła 15.
Nie wspominając już o niemożliwości wzmocnienia środka pola.
Transfer Shkodrana (oczywiście za klauzulę) rozwiązuje problemy, można zarejestrować nowych graczy i ściągnąć kolejnych, ale potrzeba wtedy dwóch mocnych stoperów. (Garay - Schar ?)
Możliwy będzie też Lucas , bo Paco sam wyzionie ducha, 90 minut w każdym meczu

Idealnie byłoby zostawić Mustafiego i Alvesa.
Sprzedać Parejo, Ryana, Domenecha, Fede oraz może Abdennoura. Santosa i vezo oddać gdziekolwiek (są chętni w Pireusie)
Kupić Garaya, Schara, Sidneia
Finansowo się zamknie ale nie wierzę w taką zręczność zarządu, za mało czasu już

Young Guns | 23.08.2016 19:40

Może to jeszcze nie koniec tematu chociaż nie sądzę by Wenger faktycznie zapłacił klauzulę. Ta jest bardzo mocno przesadzona i to nawet jak na moje oko a co dopiero Francuza

Krax | 23.08.2016 20:03

Young Guns

Przesadzona?? Mustafi to topowy obrońca, reprezentant kraju, najlepsze lata gry ma dopiero przed sobą, właśnie takiego kogoś brakuje w Arsenalu, bo poza Kościelnym nie ma żadnego obrońcy, który grałby na poziomie światowym, więc w czym problem?? Kwota jaką oferuje Arsenal/Wenger jest co najmniej śmieszna i wcale się nie dziwię, że Valencia uniosła się honorem i nie sprzeda Niemca choćby kosztem reperkusji w razie nie dotrzymania warunków finansowego fair play. Myślę, że gdyby Wenger od razu złożył ofertę w granicach 35-40 mln euro, to Valencia by się zgodziła, taka kwota byłaby uczciwa za tego zawodnika, ale jeśli Wenger chce oglądać plecy Manchester'ów i Chelsea, to niech oszczędza dalej.

CarloHM | 24.08.2016 14:00

@Gaizka

VCF nie sprzeda ani Parejo ani Ryana i jest to oczywiste. Myślałem, że Jaume jest uwielbiany, jako zresztą jeden z nielicznych w Valencii przez ich kibiców, a ty chcesz go opchnąć? Człowieka, który w tamtym sezonie jak grał to nie zawodził? Serio?

I też nie ma mowy o możliwym kupnie 3 stoperów, do tego kompletnie nie zgranych ze sobą i na najważniejsza pozycję w drużynie, gdzie wszystko musi chodzić wręcz perfekcyjnie. Jeden Schar spokojnie by wystarczył za Aderlana i Vezo, przecież Nietoperze nie grają na 3 frontach.

Diego Alves, Fede, Ibanez, Siqueira, Aderlan, Vezo - moja lista odrzutków. Postawiłbym na Aymena, bo widzę u niego to "coś", coś czego nie ma ani Aderlan ani Vezo. Paco zostaje, Mustafi to samo, może uda się wypożyczyć jakiego ogarniętego stopera i git.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy