Wygrana Bordeaux, Dijon na remis z Guingamp

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  05.11.2016 21:48
Piłkarze Bordeaux wygrali z zawodnikami Lorient 2:1 (1:0). Tymczasem gracze Dijon zremisowali u siebie z Guingamp 3:3 (3:1).

Co działo się na obiekcie Bordeaux? Gracze Gourvenneca wyszli na prowadzenie w 28 minucie. Wówczas Sabaly zagrał do Kamano, a ten pokonał golkipera Morszczuków.

W 62 minucie gracze Lorient doprowadzili do wyrównania. Wtedy to niefortunną interwencją „popisał się” Contento, który skierował piłkę do własnej siatki.

Jedenaście minut potem podopieczni Gourvenneca ponownie byli jednak na prowadzeniu, ponieważ Lecomte został pokonany przez Rolana.

W 86 minucie czerwoną kartką został ukarany Mesloub. Była to ostatnia sytuacja warta odnotowania, a trzy punkty zostały na Matmut Atlantique.

Bordeaux - Lorient 2:1 (1:0)
1:0 Kamano 28’
1:1 Contento 62’ (sam.)
2:1 Rolan 73’

Z kolei na stadionie beniaminka, podopieczni Dall'Oglio objęli prowadzenie w szóstej minucie dzięki trafieniu Varraulta. W 26 minucie zawodnicy beniaminka podwyższyli stan tej potyczki, ponieważ na listę strzelców „wpisał się” Diony. Sytuacja gości stała się bardzo trudna.

Podopieczni Kombouare nie zamierzali jednak składać broni, a już sześć minut potem gola kontaktowego zdobył Coco.  Goście nie cieszyli się jednak długo z tej bramki, bo przed przerwą dla gospodarzy trafił jeszcze Tavares.

W 75 minucie blisko szczęścia był de Pauw, lecz jego strzał został w porę zablokowany. Cztery minuty potem goście dopięli jednak swego, a golkipera beniaminka pokonał Mendy. W doliczonym czasie gry trafił także de Pauw i finalnie mecz zakończył się remisem.

Dijon - Guingamp 3:3 (3:1)
1:0 Varrault 6’