Pewna wygrana Herthy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  04.11.2016 22:27
W pierwszym spotkaniu 10. kolejki Bundesligi, Hertha Berlin pewnie 3:0 pokonała przed własną publicznością Borussię M'Gladbach. Bohaterem meczu okazał się Salomon Kalou, który ustrzelił hattricka. Dzięki tej wygranej Hertha awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Hertha wyszła na prowadzenie w 18. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Weisera z prawej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł Kalou i ładnym uderzeniem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi.

W 33. minucie było już 2:0. Tym razem Kalou wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po tym jak piłka dość przypadkowo trafiła do niego po odbiciu się od Vestergaarda. Sześć minut później Borussia doznała poważnego osłabienia. Z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Kramer.

Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie Hertha starała się kontrolować wydarzenia na boisku, szukając także okazji do podwyższenia prowadzenia. Dobre okazje miała także Borussia, ale w świetnie w bramce Herthy spisywał się Jarstein.

Wynik meczu ustalony został w 84. minucie. Po świetnym prostopadłym podaniu Weisera, Kalou po raz kolejny stanął oko w oko z bramkarzem gości i strzałem pomiędzy jego nogami trafił do siatki. Wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Hertha Berlin - Borussia M'Gladbach 3:0 (2:0)