Roma przegrała, wygrana Bolognii

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: SerieA.pl  |  20.11.2016 16:54
Piłkarze AS Roma nie sprostali w niedzielne popołudnie Atalancie, przegrywając w Bergamo 1:2. Piłkarze Bolognii uporali się natomiast na własnym boisku z US Palermo.

Gracze ze stolicy Włoch zdawali sobie sprawę, że w Bergamo czeka ich trudna przeprawa. Po pierwszej połowie mieli jednak spore powody do optymizmu. Roma dominowała i zdołała wyjść na prowadzenie. W 39. minucie goście otrzymali karnego za zagranie ręką Rafaela Toloi. Jedenastkę z zimną krwią na gola zamienił po chwili Diego Perotti.

Atalanta obudziła się po przerwie. Wojciech Szczęsny popisał się w 57. minucie efektowną interwencją, broniąc uderzenie Ervina Zakunovicia. Polak skapitulował jednak w 62. minucie. Futbolówka po jego interwencji odbiła się od nogi Mattii Caldara, któremu zapisano zdobycie tego gola.

W końcowym kwadransie z lepszej strony pokazywali się gospodarzy. W 76. minucie Romę i Szczęsnego uratował słupek. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry po faulu Paredesa Atalanta otrzymała natomiast karnego. Jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Franck Kessie.

Atalanta - AS Roma 2:1 (0:1)
0:1 Perotti (k.) 40'
1:1 Caldara 62'
2:1 Kessie (k.) 90'

Kolejnej porażki doznało w niedzielę przedostatnie w tabeli Palermo, które uległo Bolognii 1:3. Spotkanie to zaczęło się jednak dość niespodziewanie, bo w 9. minucie wynik otworzył zespół z Sycylii. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ilja Nestorovski.

Bologna wzięła się za odrabianie strat jeszcze w pierwszej połowie. Do wyrównania doprowadził po wrzutce Federico Vivianiego Mattia Destro.

Gospodarze w tym meczu wyraźnie dominowali i potwierdzili to bramkami, jakie zdobyli po przerwie. Prowadzenie Bolognii dał w 67. minucie Blerim Dzemaili, popisując się precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego. Wygrana gospodarzy została przypieczętowana w 72. minucie. Wówczas, po rzucie wolnym, wynik ustalił Federico Viviani.

Bologna - US Palermo 3:1 (1:1)
0:1 Nestorovski 9'
1:1 Destro 20'
2:1 Dzemaili 67'
3:1 Viviani 72'