REKLAMA
REKLAMA

Modrić: Nie dla systemu wideo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: FourFourTwo  |  15.12.2016 17:47
Pomocnik Realu Madryt Luka Modrić przyznał, że nie podoba mu się pomysł z wprowadzeniem technologii wideo, która miałaby sędziom pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji.

Aktualnie system wideo jest testowany podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Skorzystał z niego między innymi sędzia prowadzący czwartkowy mecz Królewskich z Club America, oceniając czy Cristiano Ronaldo nie był na spalonym przy drugiej bramce dla Realu.

- To nowy pomysł, ale uczciwie powiem, że mi się on nie podoba. Wprowadza wiele zamieszania i mam nadzieje, że nei będzie to kontynuowane w przyszłości, ponieważ nie jest to dla mnie piką nożną. Musimy skupić się na naszej grze. Pierwsze wrażenie nie jest dobre - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

MajsterKlepka | 15.12.2016 18:17

W tej kwestii ma rację. Przez 5 minut nic się nie działo i piłkarze czekali, czy bramka na 2:0 jest, czy też jej nie ma, mimo iż w ogóle nie miała znaczenia.

DonPatch | 15.12.2016 19:28

Kwestia wyrobienia się, na razie to są testy, więc bez znaczenia waga gola.

Islander | 15.12.2016 19:40

Powtórki przy golach, przy karnych, przy spalonych, przy awanturach na boisku itd. Będzie sprawiedliwie do bólu. I pewnie po 2-3 możliwości weryfikacji decyzji jak w siatkówce. Dziwnie by było.

Agon | 15.12.2016 22:52

To może niech zrobią challenge jak w siatkówce?:D jak jakis zawodnik widzi, że przeciwnik go zaatakowal, został nabity lub strzelił gola że spalonego czy też symulowal to niech poprosi o challenge:D jak okaże się prawda to ok a jak nie to żółta dla proszacego:D

Fitch10 | 16.12.2016 13:43

Powtórki w wielu sytuacjach są albo nierealne albo będą prowadzić do jeszcze gorszego sędziowania.
Np.spalony. Długa piłka od Messiego Suarez wychodzi sam na sam i....pada gol. Sprawdzają, był spalony, bramka anulowana. Co w sytuacji gdy sędzia gwizdnie spalonego a powtórka pokaże że nie było ? Efekt będzie taki że nawet najgłupsze spalone sędzia będzie puszczał żeby nie brać odpowiedzialności.
To się tyczy każdej sytuacji. Faul presującego napastnika na obrońcy.Napastnik przejmuje piłkę i ma autostradę do bramki. Sędzia gwiżdże faul na obrońcy a powtórka pokazuje że napastnik czysto wszedł w piłkę. Co dalej ? Oddadzą mu sam na sam czy będą puszczać każdą sytuację ?

Tu nie ma się co wyrobić. Sędziowie będą puszczać wszystko nawet w najbardziej absurdalnych sytuacjach żeby video za nich zrobiło robotę.

GLT - to jest ok. Co do spalonych to musiał by to być system Live który w góra 5 sekund informował by sędziego że jest spalony. Czyli już mocna fantastyka z czujnikami w butach itp.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy