Bordeaux gromi Caen

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  07.02.2017 20:49
Do sześciu serię ligowych spotkań bez porażki przedłużyli piłkarze Girondins Bordeaux, którzy odnieśli dziś dziewiąte zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe SM Caen 4:0 (2:0). Bramki dla gości zdobyli Rolan, Kamano (2) i Plasil. W składzie Bordeaux zabrakło dziś kontuzjowanego Igora Lewczuka.

Trzech zmian po wygranej na Stade du Roudourou dokonał trener Garande - miejsca Rodelina, Louisa i Guilberta zajęli Bazile, Karamoh i Leborgne. Aż sześć korekt po remisie z Rennes zarządził trener Gourvennec - za Pellenarda, Lewczuka, Vadę, Meneza, Laborde'a i Ounasa pojawili się Sabaly, Jovanović, Sankhare, Malcom, Rolan i Kamano.

Pierwszą sytuację stworzyli sobie w czwartej minucie piłkarze Caen, ale po dośrodkowaniu Sabaly'ego z lewej flanki, w światło bramki głową nie trafił Karamoh. Chwilę później z dystansu spróbował Sankhare, ale również niecelnie.

W 11. minucie Bordeaux prowadziło już jednak 1:0 - po stałym fragmencie gry dla gospodarzy piłka została wyekspediowana na połowę boiska, gdzie fatalny błąd popełnił Leborgne, który przy próbie wycofania piłki do bramkarza, nie trafił w futbolówkę. Z prezentu skrzętnie skorzystał Rolan, który minął najpierw bramkarza, a później skierował piłkę do pustej bramki.

Nieco ponad dziesięć minut później, Les Girondins dołożyli drugiego gola. Na strzał z okolicy narożnika pola karnego zdecydował się Kamano, a futbolówka, po rykoszecie i niepewnej interwencji Vercoutre'a, zatrzepotała w siatce. Sześć minut przed przerwą mogło być już nawet 0:3, ale nieznacznie pomylił się Kamano.

Gwinejczyk dublet ustrzelił jednak w 63. minucie - Kamano przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną pola karnego, po czym uderzeniem z prawej nogi pokonał Vercoutre'a. Wynik meczu goście ustalili w 90. minucie, kiedy to precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Plasil.

Bordeaux po dzisiejszej wygranej awansowali na szóste miejsce w tabeli kosztem Marsylii, która swoje spotkanie w 24. kolejce rozegra jutro przeciwko Guingamp. W następnej serii gier Bordeaux zagra z PSG, a Caen podejmie beniaminka z Dijon.

SM Caen- Girondins Bordeaux 0:4 (0:2)