Kolejna porażka Osasuny

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.03.2017 22:35
Coraz bliżej Segunda Division są piłkarze Osasuny Pampeluna, którzy ponieśli dziś 19 porażkę w trwającej kampanii La Liga. Tym razem pogromcą podopiecznych trenera Vasiljevicia okazał się Real Betis Sewilla, który wygrał na Estadio Benito Villamarin 2:0 (2:0) po golach Navarro i Rubena Castro.

Jednej zmiany po porażce na Santiago Bernabeu dokonał w wyjściowej jedenastce Betisu trener Sanchez - miejsce Picciniego na prawej stronie obrony zajął Navarro. Dwóch piłkarzy po remisie z Eibarem wymienił za to trener Vasiljevic - zamiast Fuentesa i Causica mogliśmy oglądać Clerca i Meridę.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Los Verdiblancos, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik - po podaniu Mandiego piłkę sprytnie przepuścił Sanabria, a sytuację jeden na jednego z Sirigu wykorzystał Navarro.

W 15. minucie bliscy wyrównania byli goście - po dynamicznej akcji Clerca piłka trafiła na szesnasty metr do Kodro, który trafił w poprzeczkę. Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugiego gola dołożył za to Betis - piłkę za linię obrony rzucił Navarro, a Ruben Castro minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali goście, ale strzał Torresa w 56. minucie obronił Adan. Kilka minut później akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie najpierw strzał Pardo z rzutu wolnego sparował Sirigu, a później niecelnie uderzał Ruben Castro.

W 69. minucie były bramkarz PSG znów musiał sprężyć się pomiędzy słupkami, by sparować uderzenie Sanabrii. Cztery minuty później piłkarzom Osasuny udało się skierować futbolówkę do siatki po uderzeniu Leona, ale arbiter nie uznał bramki z powodu faulu.

Los Verdiblancos odnieśli tym samym ósme zwycięstwo w sezonie i przynajmniej na kilkanaście godzin awansowali na 13. miejsce kosztem Valencii. W następnej kolejce Betis zmierzy się z Espanyolem, a Osasuna podejmie Bilbao.

Real Betis Sewilla - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)
1:0 Navarro 4'
2:0 Castro 28'