Pewna wiktoria Valencii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.04.2017 20:23
W przedostatnim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Valencia CF przed własną publicznością pokonała 3:0 Deportivo La Coruna. Tym samym pod wodzą popularnego Voro ekipa z Estadio Mestalla zaliczyła szóste zwycięstwo w szesnastym meczu, wskakując na 13. miejsce w ligowej stawce.

Potyczka zespołu Nietoperzy z ekipą z Estadio Riazor była starciem dwóch ekip plasujących się w drugiej połówce tabeli. Obie drużyny tuż przed przerwą reprezentacyjną zaliczyły porażki, co miało mieć wpływ na poczynania w niedzielnym boju. Wszystko dlatego, że zarówno Valencia, jak i Deportivo liczyły na zwycięstwo.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem bliższym dołożenia do swojego dorobku punktowego trzech "oczek" byli gospodarze. Chociaż już w ósmej minucie okazję na strzelenie gola mieli goście, bo arbiter spotkania podyktował rzut karny. "Jedenastki" na gola nie zamienił jednak Faycal Fajr.

Natomiast niewykorzystana szansa przez piłkarzy Depor podziałała mobilizująco na Valencię. Najpierw w 10. minucie prowadzenie Nietoperzom dał Ezequiel Garay. Z kolei w 29. minucie piłkę do siatki skierował Raul Albentos, który pokonał jednego nie tego bramkarza, co miał, bo wpakował futbolówkę do swojej siatki.

W drugiej części gry padł tylko jeden gol, gdy w doliczonym rywalizacji Joao Cancelo podwyższył prowadzenie gospodarzy. Tym samym dziewiąta wiktoria Valencii stała się faktem. W kolejnej serii gier podopieczni Salvadora Gonzaleza Marco zmierzą się z Celtą Vigo na swoim obiekcie. Z kolei Deportivo na swoim stadionie stanie do rywalizacji z Granadą.

Valencia CF - Deportivo La Coruna 3:0 (2:0)