Dobra passa Las Palmas na Gran Canaria trwa

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  09.04.2017 22:54
US Las Palmas w ostatnim niedzielnym meczu 31. kolejki La Liga Santander pokonał Real Betis Sewilla 4:1, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w trwającej kampanii. Jednocześnie była to trzecia z rzędu wygrana w roli gospodarza teamu z Wysp Kanaryjskich.

Ostatnia niedzielna konfrontacja w ramach hiszpańskiej ekstraklasy toczona była z udziałem dwóch ekip z drugiej połówki ligowej stawki, które liczyły na przełamanie.

Warto zaznaczyć, że zarówno Las Palmas, jak i Betis miały zamiar wrócić na ścieżkę zwycięstw po dwóch z rzędu ligowych porażkach.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji toczonej na Estadio de Gran Canaria padł tylko jeden gol, a jego autorem był Vicente Gomez, który wykorzystał podanie od Kevina-Prince'a Boatenga, który z bliskiej odległości wpakował futbolówką do bramki teamu z Sewilli.

Zdecydowanie więcej trafień kibice zgromadzenia na trybunach zobaczyli w drugiej odsłonie. Najpierw w 49. minucie swoją bramkę zdobył asystent przy pierwszym trafieniu w osobie Boatenga. Reprezentant Ghany oddał precyzyjny strzał z mniej więcej 16 metrów i do kapitulacji zmuszony został golkiper Betisu.

Kolejny gol dla gospodarzy padł natomiast w 62. minucie. W roli głównej wystąpił Jonathan Viera, wykańczając bardzo ładną zespołową akcję swojej drużyny. Ostatniego trafienie dla ekipy Quique Setiena zaliczył z kolei Jese Rodriguez, wykorzystując rzut karny. Tymczasem autorem honorowego gola dla gości był w 88. minucie Rafa Navarro.

UD Las Palmas - Real Betis Sevilla 4:1 (1:0)