Remis na San Mames, wygrana Gijon

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: primeradivision.pl  |  14.05.2017 21:50
Zawodnicy Bilbao zremisowali z graczami Leganes 1:1 (1:0). Tymczasem piłkarze Eibar przegrali na swoim terenie z Gijon 0:1 (0:1). Goście jednak i tak spadają z ligi.

Co działo się na obiekcie Athletiku? Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie tej niedzielnej potyczki. Wtedy to do siatki rywali trafił Aduriz.

W 36. minucie zawodnicy Athletiku mogli podwyższyć, ale tym razem Champagne poradził sobie z uderzeniem Aduriza i zbił piłkę na rzut rożny. Pięć minut potem spudłował Muniain.

W 52. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Bustinza, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz ekipy z Bilbao. Dziewięć minut potem gola zdobył jednak Szymanowski i mecz niejako rozpoczął się od nowa.

W 85. minucie szansę na drugiego tego wieczora gola miał Aduriz, ale tym razem jej nie wykorzystał. Ostatecznie wynik tego spotkania już nie uległ zmianie i obie drużyny zainkasowały po oczku.

Bilbao - Leganes 1:1 (1:0)
1:0 Aduriz 14’
1:1 Szymanowski 61’

Jak przebiegała potyczka na stadionie Eibar? Już w czwartej minucie dobrą sytuację miał Adrian, ale uderzył obok bramki rywali. Pięć minut potem ten sam zawodnik znowu mógł „wpisać się” na listę strzelców, lecz ponownie zabrakło mu odpowiedniej precyzji.

W 32. minucie gola zdobyli zawodnicy Sportingu. Bramkę dla ekipy Gijon zdobył Burgui, który wykorzystał dokładne podanie od Gomeza.

W 57. minucie kolejną szansę miał Burgui, ale tym razem zabrakło mu precyzji i podopieczni Ferrera cały czas prowadzili jednym trafieniem.

W 76. minucie blisko wyrównania byli zawodnicy Mendilibara, ale Rivera trafił tylko w słupek bramki strzeżonej przez Cuellara. Do końca potyczki nie zobaczyliśmy już ani jednego trafienia. Goście wygrali na osłodę, ponieważ za tydzień będą musieli pożegnać się z rozgrywkami Primera Division.

Eibar - Gijon 0:1 (0:1)
0:1 Burgui 32’