Wygrana Deportivo, remis w Leganes

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: primeradivision.pl  |  20.05.2017 20:51
Zawodnicy Deportivo wygrali w ostatniej kolejce tego sezonu z graczami Las Palmas 3:0 (3:0). Tymczasem piłkarze Leganes zremisowali na swoim terenie z Alaves 1:1 (0:0).

Co działo się na obiekcie Deportivo La Coruna? Gospodarze rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia, ponieważ już w czwartej minucie na listę strzelców „wpisał się” Andone.

W 29. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. To nie był jednak koniec goli w tej części gry, bo w 40. minucie Raula pokonał też Gil.

W 53. minucie chrapkę na kolejnego gola miał Andone, ale tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper Las Palmas. W 74. minucie na posterunku był zaś bramkarz gospodarzy, który poradził sobie z próbą Mesy.

W 79. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Trujillo i od tego momentu goście musieli sobie radzić w dziesięciu.

Finalnie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie i gospodarze wygrali 3:0. Ostatecznie zawodnicy Deportivo zajmą w tym sezonie 16. miejsce. Tymczasem goście uplasują się dwa oczka wyżej.

Deportivo - Las Palmas 3:0 (3:0)
1:0 Andone 4’
2:0 Andone 29’
3:0 Gil 40’

Jak przebiegała potyczka na stadionie Leganes? Już w dziesiątej minucie dobrą sytuację miał Gomez, ale posłał futbolówkę obok bramki strzeżonej przez Champagne’a.

W 58. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął zaś Camarasa. Zawodnik beniaminka nie uderzył ednak dokładnie i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Na pierwszego gola w tej sobotniej potyczce czekaliśmy aż do 64. minuty. Wówczas bramkarza gospodarzy pokonał Krsticić.

W 75. minucie golkipera Leganes po raz kolejny próbował zaskoczyć Gomez, ale Champagne popisał się dobrą interwencją. Siedem minut później Pacheco obronił uderzenie Bueno.

W 89. minucie podopieczni Garitano doprowadzili do wyrównania, ponieważ bramkę zdobył Timor i ustalił wynik tej potyczki na 1:1.

Finalnie goście zajmą na koniec sezonu najprawdopodobniej dziewiąte miejsce (bo Eibar raczej przegra jutro na Camp Nou). Gospodarze zakończą sezon zaś na 17. lokacie.

Leganes - Alaves 1:1 (0:0)
0:1 Krsticić 64’