Wygrana Betisu, Tytoń na ławce

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  16.09.2017 20:27

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Realu Betis Sewilla, którzy pokonali przed własną publicznością Deportivo La Coruna 2:1 (1:1). Zespół Przemysława Tytonia, który dzisiejszy mecz spędził na ławce rezerwowych, wciąż musi więc poczekać na ligową wygraną.

Dwóch zmian po porażce z Villarrealem dokonał w wyjściowej jedenastce trener Setien - miejsca Amata i Camarasy zajęli Guardado oraz Mandi. Pięciu piłkarzy wymienił za to po przegranej z Realem Sociedad trener Mel - Navarro, Arribas, Borges i Bakkali zajęli miejsca Luisinho, Sidneia, Parady i Gamy. Miejsce między słupkami stracił niestety Tytoń, którego zastąpił Pantilimon.

Rumun z czystym kontem wytrzymał jednak tylko 14 minut - po dośrodkowaniu Barragana, strzał głową Leona odbił Pantilimon, ale prosto na głowę Joaquina, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Los Verdiblancos z prowadzenia cieszyli się jednak niespełna dziewięć minut.

W 23. minucie po silnym strzale Celso Borgesa z dystansu, piłka po odbiciu się od poprzeczki trafiła na przedpole. Tam zgarnęli ją piłkarze Deportivo i na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Cartabia - tym razem futbolówka trafiła już do siatki.

W końcówce pierwszej połowy przycisnęli jeszcze Andaluzyjczycy - najpierw w 42. minucie gry niecelnie w dogodnej sytuacji główkował Joaquin, natomiast trzy minuty później, Pantilimon złapał futbolówkę po główce Andresa Guardado.

Dwie minuty po przerwie groźnie główkował Leon, ale po świetnej interwencji Pantilimona skończyło się na rzucie rożnym. W 66. minucie odpowiedzieli goście, ale z próbą Cartabii poradził sobie Adan.

Niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Los Verdiblancos zdobyli decydującego gola - po szybkiej kontrze i świetnym prostopadłym podaniu Andresa Guardado, sytuację sam na sam z Pantilimonem wykorzystał Joaquin.

W piątej kolejce Betis zagra na Santiago Bernabeu z Realem Madryt, a Deportivo La Coruna podejmie Deportivo Alaves.

Real Betis Sewilla - Deportivo La Coruna 2:1 (1:1)
1:0 Joaquin 14'
1:1 Cartabia 23'
2:1 Joaquin 76'