Espanyol nie dał szans Deportivo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  24.09.2017 14:02

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 6. kolejki La Liga, Espanyol Barcelona wysoko 4:1 pokonała Deportivo La Coruna.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Victora Sancheza z prawej strony boiska, bramkarza gości uderzeniem głową zaskoczył Leo Baptistao.

W 23. minucie Espanyol prowadził już 2:0. Tym razem po rzucie rożnym niefortunnie we własnym polu karnym interwwniował Alejandro Arribas, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Jak się okazało była to ostatnia bramka w pierwszej połowie.

Osiem minut po przerwie Deportivo zdobyło kontaktowego gola. Po dograniu Luisinho z lewej strony pola karnego, piłkę w bramce umieścił Celso Borges.

W 72. minucie prowadzący to spotkanie sędziap podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Moreno. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie ustalił wynik meczu na 4:1, strzałem z trzech metrów wykorzystując dogranie Baptistao.

Espanyol Barcelona - Deportivo La Coruna 4:1 (2:0)
1:0 Baptistao 5'
2:0 Arribas (k.) 23'
2:1 Borges 53'
3:1 Moreno 72'
4:1 Moreno 90'