Przełamanie Alaves

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.09.2017 20:25

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Deportivo Alaves, którzy w meczu siódmej kolejki hiszpańskiej La Liga, pokonali na wyjeździe UD Levante 2:0 (1:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera De Biasiego zdobyli Munir El Haddadi i Medran.

Jednej zmiany po wysokiej porażce z Betisem dokonał w swoim składzie trener Muniz - miejsce Iviego zajął Samuel. Dwóch piłkarzy po porażce z Realem wymienił za to trener De Biasi - zamiast Vigaray'a i Burguiego mogliśmy oglądać Alfonso i Alexis.

Od pierwszych minut lepiej na boisku prezentowali się gospodarze - w 18. minucie, po dośrodkowaniu Bardhiego z rzutu wolnego, niecelnie uderzał Morales. Trzy minuty później powinno być jednak 0:1 - po centrze Ibaia z rzutu wolnego, doskonałą sytuację zmarnował Munir El Haddadi, który trafił z kilku metrów w bramkarza.

W 24. minucie Munir był jeszcze bliższy otwarcia wyniku, albowiem po podaniu Alfonso, ostemplował poprzeczkę. I jak to się mówi - do trzech razy sztuka. W 33. minucie lewą stroną pola karnego przedarł się Alfonso, który zagrał płasko wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Munir El Haddadi.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, goście powinni prowadzić 2:0 - oko w oko z Fernandezem stanął Alfonso, który przestrzelił jednak z kilkunastu metrów. W 81. minucie bramka już padła - z lewego skrzydła dośrodkował Duarte, a skutecznie główkował Medran.

Deportivo odniosło tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, dzięki czemu Alaves opuściło ostatnią lokatę, wyprzedzając Malagę. Po przerwie na reprezentacje, Levante zmierzy się z Espanyolem, a Alaves podejmie Real Sociedad.

UD Levante - Deportivo Alaves 0:2 (0:1)