Girona pokonała Deportivo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.10.2017 23:03

Na zakończenie rywalizacji w 9. kolejce La Liga, drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Girona. Beniaminek w wyjazdowym meczu pokonał 2:1 na wyjeździe Deportivo La Coruna.

Obie drużyny przystępowały do meczu z nadzieją na zdobycie trzech punktów. Mecz lepiej ułożył się dla gości, którzy w 25. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Adaya z rzutu karnego. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie, choć Deportivo dążyło do zdobycia wyrównującego gola.

Deportivo wyrównało natomiast sześć minut po przerwie. Tym razem skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Lucas Perez.

W 72. minucie beniaminek z Girony ponownie był jednak na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i zgraniu piłki głową przez Kayode, w sytuacji sam na sam do siatki trafił Portu. Była to bramka na wagę zwycięstwa.

Deportivo La Coruna - Girona 1:2 (0:1)
0:1 Aday (k.) 25'
1:1 Lucas Perez (k.) 51'