Depor ucieka z dołu tabeli, wygrana Espanyolu

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.10.2017 22:52

Piłkarze Deportivo La Coruna wygrali wysoko z Las Palmas (3:1), oddalając się tym samym od strefy spadkowej. Po trzy "oczka" sięgnęli w poniedziałek także gracze Espanyolu, którzy uporali się z Betisem.

Początek meczu na Estadio de Gran Canaria nie wskazywał wcale na to, że wygrają goście. Już siódmej minucie Las Palmas za sprawą Loica Remy'ego wyszło na prowadzenie. Gośce z El Riazor mozolnie odrabiali straty i do przerwy był remis. Do wyrównania doprowadził po wrzutce Federico Cartabii Celso Borges.

Gości z La Corunii zadali dwa kolejne ciosy po zmianie stron. Prowadzenie dał im w 54. minucie po strzale głową wspomniany wcześniej Borges. Wynik na 3:1 ustalił natomiast po rzucie karnym Lucas Perez Martinez.

Po tej wygranej Deportivo ma w dorobku jedenaście punktów. Las Palmas z sześcioma oczkami pozostaje w strefie spadkowej.

Las Palmas - Deportivo La Coruna 1:3 (1:1)
1:0 Remy 7'
1:1 Borges 36'
1:2 Borges 54'
1:3 Martinez (k.)  69'

Zaledwie jednego gola oglądano natomiast w drugim poniedziałkowym meczu pomiędzy Espanyolem a Betisem. Strzelił go w 55. minucie Gerard Moreno, wykańczając akcję po wrzutce Pablo Piattiego.

Patrząc na przebieg meczu, wygrana Espanyolu była w pełni zasłużona. Gospodarze dominowali i mieli sporo sytuacji strzeleckich. Jeśli chodzi o Betis, najbliżej strzelenia gola był Fabian Ruiz, który trafił w pierwszej połowie w spojenie słupka z poprzeczką.

Po tej wygranej Espanyol awansował z piętnastej na dziesiątą lokatę w tabeli. Betis zajmuje ósmą pozycję w stawce.

RCD Espanyol - Real Betis 1:0 (0:0)
1:0 Moreno 55'