Podział punktów na El Riazor

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.11.2017 13:49

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie La Liga. Deportivo La Coruna zremisowało 2:2 z Athletic Bilbao.

Spotkanie na El Riazor bardzo dobrze ułożyło się dla gości z Bilbao, którzy w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnym rozegraniu piłki i podaniu Aritza Aduriza, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Deportivo znalazł się Markel Susaeta i pewnym uderzeniem trafił do siatki.

W kolejnych minutach okazji do wyrównania szukali gospodarze. Ta sztuka udała im się w 35. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowniu w pole karne, Pedro Mosquera zgrał piłkę przed bramkę, a na listę strzelców wpisał się Adrian Lopez.

W 60. minucie Baskowie po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie od Raula Garcii, w sytuacji sam na sam wykorzystał Inaki Williams.

W 76. minucie tablica wyników ponownie wskazywała remis. Zgranie piłki przez Adriana Lopeza po rzucie rożnym wykorzystał Fabian Schar.  Wynik 2:2 nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 2:2 (1:1)
0:1 Susaeta 16