Celta wygrywa na El Riazor

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.12.2017 20:22

Serię trzech ligowych spotkań bez wygranej przerwali dziś piłkarze Celty Vigo - Celestes pokonali dziś na El Riazor Deportivo La Coruna 3:1 (1:0). Podopieczni trenera Unzue prowadzili 3:0 po golu Wassa i dwóch trafieniach Iago Aspasa, na które gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko bramką Florina Andone.

Jednej zmiany po wysokiej porażce na Camp Nou dokonał w wyjściowym składzie trener Parralo - miejsce Navarro na lewej stronie obrony zajął Luisinho. Dwóch piłkarzy po przegranej z Villarrealem wymienił za to trener Unzue - zamiast Sancheza i Mendeza mogliśmy oglądać Mallo i Aspasa.

Zaledwie trzech minut potrzebowali goście, by objąć prowadzenie - piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Sisto, a celną główką akcję zamknął Wass. Gospodarze próbowali błyskawicznie odpowiedzieć na straconego gola, ale strzał Colaka zdołał odbić Blanco. W 15. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał jeszcze Adrian.

Pięć minut przed przerwą goście z Vigo prowadzili już 2:0. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza, błędy w obronie popełnili Sidnei do spółki z Schaerem, z czego skrzętnie skorzystał Gomez. Urugwajczyk zagrał futbolówkę wzdłuż linii piątego metra, a do pustej bramki skierował ją Iago Aspas.

Dziewięć minut po zmianie stron sytuacja gospodarzy stała się jeszcze trudniejsza - świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Iago Aspas, pozostawiając Rubena bez większych szans na skuteczną interwencję. W 59. minucie oddech złapało Deportivo - najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu okazał się Andone, który strzałem z siedmiu metrów pokonał Blanco.

Nieco ponad dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, o sporym szczęściu mogli mówić piłkarze z La Coruny. Piłkę z prawej flanki dośrodkował Mallo, a poprzeczkę ostemplował Gomez.

Deportivo poniosło tym samym dziesiątą porażkę w tym sezonie i 2017 rok zakończy w strefie spadkowej. Celta po dzisiejszej wygranej awansowała na jedenastą pozycję - Celestes 2018 rok otworzą starciem z Realem Madryt, a Deportivo w następnej serii gier podejmie Villarreal.

Deportivo La Coruna - Celta Vigo 1:3 (0:2)