Wygrana Bilbao, Villarreal na remis z Deportivo

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.01.2018 20:17

Zawodnicy Bilbao wygrali z graczami Alaves 2:0 (1:0). Tymczasem piłkarze Villarrealu zremisowali z Deportivo 1:1 (1:0).

Co działo się na obiekcie Athletiku? Gracze gospodarzy objęli prowadzenie w ósmej minucie tego spotkania, kiedy to gola zdobył Etxeita.

W 19. minucie mogło być już 2:0 dla podopiecznych Zigandy, lecz golkiper przyjezdnych zdołał obronić uderzenie Garcii. W 36. minucie szansę miał Aduriz, ale po raz kolejny dobrze interweniował bramkarz Alaves.

W 64. minucie było już 2:0 dla Basków, ponieważ z rzutu karnego nie pomylił się Aduriz. Gospodarze byli już bardzo blisko zainkasowania kompletu punktów.

W 77. minucie na listę strzelców mógł "wpisać się" jeszcze Williams, ale finalnie chybił. Ostatecznie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie.

Bilbao - Alaves 2:0 (1:0)
1:0 Etxeita 8'
2:0 Aduriz 64' (k.)

Jak przebiegała konfrontacja na stadionie Żółtej Łodzi Podwodnej? Gracze Calleji otworzyli wynik tej potyczki w 30. minucie, kiedy to golkipera Deportivo pokonał Ünal.

W 37. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Andone, ale Asenjo zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny i cały czas gospodarze prowadzili jednym trafieniem.

W 52. minucie okazje miał Castillejo, lecz dobrą interwencją popisał się golkiper Deportivo. W 70. minucie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Lopez, ale ten był na posterunku.

Goście wyrównali w 84. minucie, kiedy to bramkę zdobył Andone. Jak się finalnie okazało, było to trafienie na wagę punktu dla przyjezdnych.

Villarreal - Deportivo 1:1 (1:0)