Skromny triumf Alaves

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  14.01.2018 18:04

Gracze Alaves wygrali na swoim terenie z zawodnikami Sevilli 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym meczu zdobył Manu Garcia.

Faworytami spotkania byli goście, którzy wreszcie chcieli zanotować ligowe zwycięstwo - ta sztuka nie udała im się bowiem od 2 grudnia minionego roku.

Jak przebiegał ten mecz? Goście mogli wyjść na prowadzenie w czwartej minucie, kiedy to na strzał zdecydował się Banega. Dobrze interweniował jednak Pacheco.

Pod koniec tej części gry przed szansą stanął Guidetti, lecz nie był wystarczająco precyzyjny i nie udało mu się pokonać golkipera rywali.

Piłkarze Alaves wyszli na prowadzenie w 52. minucie. Wtedy to bramkarza Sevilli pokonał Garcia i to gospodarze byli bliżej zainkasowania kompletu punktów.

W 66. minucie podopieczni Fernándeza mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale znowu nieskuteczny był Guidetti.

W 83. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Duarte i od tego momentu gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu. Kilka minut potem goście mogli wyrównać, ale Ben Yedder nie przymierzył dobrze z wolnego.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i piłkarze Alaves skromnie wygrali 1:0.

Alaves - Sevilla 1:0 (0:0)
1:0 Garcia 52'