Deportivo remisuje z Levante

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.01.2018 15:08

Deportivo La Coruna zremisowało 2:2 z Levante w pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki z Levante. Gospodarze prowadzili w tym meczu 2:0 do przerwy, ale nie udało im się sięgnąć po komplet punktów.

Deportivo objęło prowadzenie w 19. minucie pojedynku. Po dośrodkowaniu Lucasa Pereza z rzutu wolnego z lewej strony boiska, do piłki na piątym metrze dopadł niepilnowany Adrian Lopez i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Levante.

W 34. minucie sytuacja Deportivo nieco się skomplikowała, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Celso Borges. Mimo gry w osłabieniu, tuż przed przerwą gospodarzom udało się zdobyć drugiego gola. Po prostopadłym podaniu Carlesa Gila, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Florin Andone.

Levante nie zamierzało się jednak poddawać i w drugiej połowie konsekwentnie szukało swoich okazji. Wynik nie ulegał jednak zmianie d 80. minuty. Wówczas kontaktowego gola dla gości zdobył Ivan Lopez, który popisał się precyzyjnym strzałem w długi róg z lewej strony pola karnego.

Cztery minuty później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem pokonał bramkarza Deportivo ładnym uderzeniem z ponad 20 metrów. Wynik 2:2 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Deportivo La Coruna - Levante UD 2:2 (2:0)
1:0 Adrian Lopez 19'
2:0 Andone 45'
2:1 Ivan Lopez 80'
2:2 Ivan Lopez 84'