Wygrana Realu, hat-trick Ronaldo

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  10.02.2018 22:33

Cristiano Ronaldo  |  fot. Alexander Vilf / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Na trzecią lokatę w tabeli hiszpańskiej La Liga awansowali piłkarze Realu Madryt, którzy pewnie pokonali Real Sociedad 5:2 (4:0) w meczu 23. kolejki. Królewscy załatwili sprawę jeszcze przed przerwą, kiedy to zdobyli cztery gole. Bramki dla Realu zdobyli Lucas, Cristiano Ronaldo (3) i Kroos, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisali się Bautista i Illarramendi.

Zinedine Zidane zdecydował się na dwie zmiany po remisie z Levante - miejsca Casemiro i Bale'a zajęli Asensio i Lucas Vazquez. Także dwóch piłkarzy po wygranej nad Deportivo wymienił Eusebio Sacristan - zamiast Zubeldii i Willana Jose mogliśmy oglądać Zurutuzę i Canalesa.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy potrzebowali zaledwie 47 sekund, by objąć prowadzenie - futbolówkę z lewej flanki dośrodkował Cristiano Ronaldo, a precyzyjną główką popisał się Lucas Vazquez. W siódmej minucie mogło być już nawet 2:0, ale Benzema ostemplował tylko słupek.

Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej połowy, gospodarze prowadzili już 2:0 - Asensio wprowadził do akcji Marcelo, który wyłożył futbolówkę w polu karnym do Cristiano Ronaldo, a nieupilnowany Portugalczyk z zimną krwią wykończył sytuację.
W 32. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Benzema, ale po strzale Francuza futbolówka odbiła się od nogi jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 3:0 - po centrze z lewej flanki piłkę wzdłuż linii piątego metra zgrał Ramos, a Ronaldo z kilku metrów trafił w słupek.

Napór Królewskich trwał i w 34. minucie Rulli musiał wyjmować piłkę z siatki po raz trzeci, po tym jak pięknym, technicznym strzałem spoza pola karnego popisał się Kroos. Trzy minuty później było już 4:0 - po dośrodkowaniu Modricia z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Cristiano Ronaldo.

Gospodarze nie mieli zamiaru zatrzymywać się przed przerwą - w 40. minucie solową akcję przeprowadził Marcelo, a po podaniu Brazylijczyka, w ostatniej chwili zblokowany został Asensio. Ostatecznie arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę przy wyniku 4:0.

Siedem minut po zmianie stron, po raz pierwszy w pole karne Realu zapędzili się goście - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelający głową Juanmi ostemplował słupek. W 69. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Illarramendi, ale futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką.

Ataki Basków przyniosły wymierny efekt kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Goście wymienili kilkanaście podań, zanim futbolówka trafiła w pole karne do Bautisty, a wprowadzony w 60. minucie zawodnik posłał piłkę do siatki obok próbującego interweniować Navasa.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Królewscy dołożyli piątego gola - po uderzeniu Garetha Bale'a zza pola karnego, niepewną interwencję zanotował Rulli, z czego skrzętnie skorzystał Cristiano Ronaldo, kompletując hat-tricka.

Nie był to jednak koniec strzelania, albowiem w 83. minucie rozmiary porażki Basków zmniejszył Illarramendi. Siedem minut później czwartego gola zdobyć mógł Cristiano Ronaldo, ale po centrze Kroosa z rzutu wolnego, Portugalczyk minimalnie się pomylił.

Madrytczycy zanotowali całkiem udany występ przed pojedynkiem wagi ciężkiej z PSG w Lidze Mistrzów. Królewscy dzięki dzisiejszej wygranej przeskoczyli w tabeli Valencię, ale do drugiego Atletico tracą dziesięć oczek. W następnej kolejce Real zagra z Betisem, a Txuri-urdin podejmą Levante.

Real Madryt - Real Sociedad 5:2 (4:0)
1:0 Lucas Vazquez 1'
2:0 Cristiano Ronaldo 27'