Real Betis wygrywa w La Corunii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  12.02.2018 22:56

Bez niespodzianki obeszło się w ostatnim spotkaniu 23. kolejki La Liga. Real Betis w poniedziałkowy wieczór skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Deportivo La Coruna.

Pierwszą groźniejszą sytuację w piątej minucie stworzyli goście z Sewilli. Z piłką w pole karne rywali przedarł się Joaquin, ale po jego strzale z kilkunastu metrów pewnie interweniował Martinez. Gospodarze odpowiedzieli w 12. minucie, ale futbolówka po uderzeniu Bakkaliego sprzed pola karnego przeszła tuż nad poprzeczką.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich okazji, ale ostatecznie na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie. Sześć minut po przerwie bliski wpisania się na listę strzelców był Joaquin, ale po jego zaskakującym uderzeniu świetnie interweniował bramkarz Deportivo.

Real Betis wyszedł jednak na prowadzenie w 54. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Juniora Firpo z lewej strony boiska, szybszy od bramkarza gospodarzy w polu karnym był Lorenzo Moron i strzałem z sześciu metrów skierował futbolówkę do siatki.

Deportivo mogło doprowadzić do wyrównania w 70. minucie, ale dobrej sytuacji nie zdołał wykorzystać Andone. Gospodarze do końca spotkania walczyli o bramkę na wagę remisu, ale ostatecznie jednak ze zdobycia trzech punktów mogli cieszyć się goście.

Deportivo La Coruna - Real Betis 0:1 (0:0)