Getafe rozbija Deportivo

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  28.02.2018 21:22

Jednostronny przebieg miał środowy mecz hiszpańskiej La Liga w podmadryckim Getafe. Gospodarze rozbili Deportivo La Coruna różnicą trzech bramek.

Od samego początku tej rywalizacji wyraźną przewagę mieli piłkarze Getafe. Przez długi czas razili jednak nieskutecznością. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył ostatecznie w 40. minucie Angel Rodriguez.

Wówczas Getafe złapało wiatr w żagle. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli kolejnego gola, a piłkę do własnej siatki skierował pechowo Eneko Bóveda.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Piłarze grali odważniej w ofensywie, ale nie zdobyli nawet kontaktowego gola. W ostatnim kwadransie wynik na 3:0 ustalił Jorge Molina.

Deportivo z osiemnastoma punktami na koncie zajmuje dziewiętnastą lokatę w tabeli La Liga. Getafe awansowało do pierwszej dziesiątki.

Getafe - Deportivo La Coruna 3:0 (2:0)
1:0 Rodriguez 40'
2:0 Boveda (sam.) 44'
3:0 Molina 82'