Girona pokonała Deportivo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  09.03.2018 22:57

Na inaugurację 28. kolejki La Liga, Girona na własnym stadionie nie sprawiła zawodu swoim kibicom i zapisała na swoje konto trzy punkty. Beniaminek tym razem pokonał plasujące się w strefie spadkowej Deportivo La Coruna. To trzecia kolejna wygrana Girony.

Girona wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Do bramki gości z La Corunii trafił Christian Stuani, który strzałem z kilku metrów dobił obronione przez Roberto Martineza uderzenie głową jednego z jego kolegów. Była to jedyna bramka w pierwszej osłonie spotkania.

Kilkanaście minut po wznowieniu gry w drugiej połowie beniaminek zdobył drugiego gola. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Alexa Granella z rzutu wolnego z prawej strony boiska, świetnym strzałem głową popisał się Juanpe.

Deportivo nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć rywalom i musiało uznać ich wyższość. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Girona FC - Deportivo La Coruna 2:0 (1:0)
1:0 Stuani 21'
2:0 Juanpe 57'