Remis w meczu za przysłowiowe sześć punktów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.03.2018 14:56

W pierwszym sobotnim starciu w ramach 29. kolejki La Liga Santander piłkarze Deportivo La Coruna zremisowali 1:1 z UD Las Palmas. Taki stan rzeczy sprawia, że żadna z ekip nie poprawiła się swojej sytuacji ligowe przed swoimi kolejnymi spotkaniami ligowymi.

Sobotnie zmagania w ramach hiszpańskiej ekstraklasy otwierało starcie, o których kolokwialnie mówi się, że to mecze za sześć punktów.

Depor i ekipa z Wysp Kanaryjskich w tym sezonie bronią się przed spadkiem, co mogło sprawić, że naprawdę ciekawe spotkanie czekało na kibiców na Estadio Municipal de Riazor.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Alen Halilović. Chorwacki napastnik oddał strzał z lewej nogi sprzed pola karnego, z którym nie poradził sobie bramkarz gospodarzy i Las Palmas objęło jednobramkowe prowadzenie.

Na odpowiedź podopiecznych Clarence'a Seedorfa przyszło kibicom czekać do 22. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lucasa Pereza piłkę głową do siatki rywali skierował Albentos. Jednocześnie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a 29-latek zaliczył swoje premierowe trafienie w trakcie trwającej kampanii ligi hiszpańskiej.

Deportivo po zdobyciu bramki na 1:1 wyraźnie dostało wiatru w żagle, czego następstwem były sytuacje strzeleckie Adriana Lopeza, czy Sulleya Alliego Muntariego, ale po żadnej z prób gospodarzom nie udało się objąć prowadzenia. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

W drugiej części gry każda z ekip była bliska strzelenia gola na wagę zwycięstwa. Najpierw w 54. minucie na strzał z dystansu pozwolił sobie Hiszpan Lucas Perez, ale próba zawodnika gospodarzy nie dała gola. Z kolei w 60. minucie miała miejsce odpowiedź w wykonaniu gości, gdy ponownie swoich sił spróbował Halilović, ale tym razem bez efektu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, z którego z pewnością każda z drużynie nie będzie zadowolona. W kolejnej serii gier Depor na wyjeździe zagra z Atletico Madryt, a Las Plamas u siebie zmierzy się z Realem Madryt.

Deportivo La Coruna - UD Las Palmas 1:1 (1:1)
0:1 Halilović 3'
1:1 Albentos 22'