REKLAMA
REKLAMA

Anglia zbojkotuje mundial? Grożą jej kary

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sky Sports  |  16.03.2018 15:46
Anglia zbojkotuje mundial? Grożą jej kary

Barcelona trenuje na Wembley  |  fot. Przemysław Mamczak

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W związku z próbą otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu na terenie Wielkiej Brytanii, tamtejsze władze rozważają bojkot mundialu w Rosji. Jeśli takowa decyzja zapadnie, piłkarską federację spotkają bolesne konsekwencje - donosi Sky Sports.

Początkowo o sprawie informowały tylko tabloidy, jak Daily Mail. Teraz dyskutują już o tym także szanowane media. Potwierdzono, że związku z próbą otrucia 63-letniego Siergiej Skripala i jego córki, brytyjskie władze rozważają podjęcie stanowczych kroków wobec Rosji, jeśli okaże się, że za wszystkim stoi Władimir Putin.

FIFA nie chce dopuścić do takiego scenariusza. Dziennikarze Sky Sports dotarli do przepisów, które mówią o tym, że w przypadku bojkotu mundialu na FA (angielską federację) mogłyby zostać nałożone sankcje. Jakie? Na przykład wykluczenie reprezentacji Anglii z eliminacji do mistrzostw w 2022 roku.

Wycofanie się z mundialu w Rosji mogłoby poza tym pogrążyć kandydaturę Anglików, którzy chcą zorganizować turniej w 2030 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

O_Brien | 16.03.2018 17:21

A niech bojkotują.
60 lat temu zdobyli MŚ i robią z siebie "Bogów futbolu", ale jak trzeba korzystać z własnych piłkarzy, a nie najemników, to już nie idzie im tak dobrze. :P

Co takiego wielkiego zdobyła Anglia na Mistrzostwach Świata czy Europy? "Bojkot" to tylko oszczędność kasy zmarnowanej przez federację na kolejny bezowocny wyjazd ich reprezentacji.

Anallover | 16.03.2018 17:21

Nikt by za nimi nie płakał, ale do czegoś takiego nie dojdzie.
Ruscy zlikwidowali już wiele osób poza granicami kraju, również otruli, jak Juszczenkę,
a dostali olimpiadę i mundial. Podczas olimpiady najechali Gruzję zresztą.
Futbol to biznes i nie ma miejsca na takie gesty

Matix | 16.03.2018 17:42

Ale mnie to wku**** jak politykę miesza sie ze sportem. Niech sie tam dalej otruwają, gwałcą, podrzynają gardła, ale od sportu niech sie odpie***

08_wojna | 16.03.2018 18:21

Bzdury jakieś. Podobno delegacje i spotkania zostały odwołane, ale to dotyczy polityków, i nie ma nic wspólnego ze sportem. Chyba,ze za pół roku NATO zaatakuje Rosję, to wgl nie będzie MŚ ;)

ash69 | 16.03.2018 22:23

@Anallover
Może nie mimo to, a właśnie dlatego. Jak by Ruscy zaproponowali, że Ci zorganizują urodziny i byś odmówił, to do końca życia byś się cykał zamawiając pizze czy chinola :)

Willow | 17.03.2018 16:05

Bojkot miałby dotyczyć kibiców i delegatów, nie reprezentacji...primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy