Pięć goli na El Riazor

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  06.04.2018 22:57

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odnieśli w piątkowy wieczór piłkarze Deportivo La Coruna. W meczu przed własną publicznością pokonali 3:2 Malagę i zachowują jeszcze nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy. W szóstej minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Deportivo za faul Luisa Hernandeza na Lucasie Perezie, który wcześniej wykorzystał błąd obrońcy rywali. Kilka chwil później piłkę w bramce pewnym uderzeniem umieścił sam poszkodowany.

Cztery minuty przed przerwą Malaga doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu zagrania przez Ignasiego Miquela, piłkę do siatki z bliska skierował Diego Rolan.

W drugiej połowie groźniejsze było Deportivo. Najpierw dobrej sytuacji nie zdołał wykorzystać Adrian Lopez, którego uderzenie w sytuacji sam na sam obronił bramkarz, a kilka minut później w słupek strzałem z dystansu trafił Guilherme.

Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 70. minucie. Po świetnym dograniu Pedro Mosquery z lewej strony boiska, do siatki z dwunastu metrów trafił Adrian Lopez. Malaga odpowiedziała jednak trzy minuty później drugim trafieniem Diego Rolana, który uderzeniem z kilku metrów wykorzystał świetne dośrodkowanie Samuela z prawego skrzydła.

Nie był to jednak koniec emocji na El Riazor. W 82. minucie Malaga była blisko objęcia prowadzenia, a Rolan skompletowania hattricka. Piłka po jego strzale głową trafiła jednak w poprzeczkę. Tymczasem w 86. minucie padła trzecia bramka dla Deportivo. Kolejne trafienie na swoje konto zapisał Adrian Lopez, który tym razem trafił do siatki po podaniu Borjy Valle. Jak się okazało była to bramka na wagę trzech punktów.

Deportivo La Coruna - Malaga CF 3:2 (1:1)

1:0 Lucas Perez (k.) 6'