Real Sociedad gromi Gironę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.04.2018 20:24

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Real Sociedad efektownie 5:0 pokonał Gironę w niedzielnym meczu La Liga. Gospodarze od początku do końca spotkania byli stroną dominującą.

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny ostatnich swoich występów nie mogły zaliczyć do udanych. Za gospodarzami na pewno przemawiał atut własnego boiska.

Mecz na Estadio Anoeta świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Aritza Elustondo z prawej strony boiska, piłkę do siatki skierował Sergio Canales. Kilkanaście minut później na 2:0 powinien podwyższyć Hector Moreno, ale z trzech metrów uderzył nad poprzeczką.

Drużynie z San Sebastian udało się zdobyć drugiego gola w 35. minucie. Po prostopadłym podaniu Rubena Pardo, Adnan Januzaj w sytuacji sam na sam minął bramkarza, a następnie trafił do pustej bramki. Gospodarze nie zamierali na tym poprzestawać i szukali kolejnych okazji. Tuż przed przerwą trzeciego gola mógł zdobyć Mikel Oyarzabal, ale w świetnej sytuacji uderzył nad bramką.

W drugiej połowie Baskowie potwierdzili swoją wyższość nad Gironą w tym dniu. W 71. minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Oyarzabal, który wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym prostopadłym podaniu Zurutuzy.

W samej końcówce Real Sociedad dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Oyarzabal, a w 88. minucie wynik meczu na 5:0 ustalił Juanmi.

Real Sociedad - Girona FC 5:0 (2:0)

1:0 Canales 11'
2:0 Januzaj 35'
3:0 Oyarzabal 71'
4:0 Oyarzabal 85'
5:0 Juanmi 88'