Valencia wskakuje na podium

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.04.2018 22:47

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Valencia nie sprawiła w niedzielny wieczór zawodu swoim kibicom. Przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonała Espanyol Barcelona i awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W roli zdecydowanego faworyta do spotkania przystępowała Valencia, która liczyła na odniesienie piątego kolejnego zwycięstwa. Dla zespołu z Estadio Mestalla była to również szansa na przeskoczenie Realu Madryt w ligowej tabeli.

Niedzielny pojedynek świetnie ułożył się dla Valencii, która już w siódmej minucie wyszła na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowani Goncalo Guedesa z lewego skrzydła, strzałem głową z trzech metrów piłkę w bramce umieścił Rodrigo.

W kolejnych minutach lepsze wrażenie nadal sprawiali gospodarze. W 32. minucie mieli doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola, ale Goncalo Guedes w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik już się nie zmienił.

Kilkanaście minut po wznowieniu gry przed szansą zdobycie drugiego gola stanął Rodrigo, ale tym razem po centrze z prawego skrzydła główkował obok słupka. Valencia przez całą drugą odsłonę mecz miała pod pełną kontrolę i nie pozwoliła rywalom na wypracowanie dogodnej sytuacji. W efekcie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Valencia CF - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)

1:0 Rodrigo 7'

Komentarze | 7 komentarzy

530558653 | 08.04.2018 23:03

Piękny wynik i RM 4

Joker | 08.04.2018 23:28

Pomijając fakt, że bardzo mnie cieszy iż Valencia w tym sezonie wróciła we właściwe sobie rejony tabeli to najbardziej mnie cieszy ta restauracja formy Rodrigo, bo ja zawsze tego zawodnika broniłem, uważałem iż ma ogromny potencjał i potrafi zdobywać gole, a to jak wyglądał w tych 2 pierwszych sezonach to wynik słabości całego zespołu i złego przygotowania, także 2 sezony robienie z siebie głupka się opłaciło, bo wreszcie wyszło na to iż go nie przeszacowałem :) życzę mu wyjazdu na mundial, bo obok Aspasa jest najlepszym i najregularniejszym hiszpańskim snajperem.

ElCapitano | 08.04.2018 23:41

Brawo :).
Do do Rodrigo, faktycznie nikt w niego już nie wierzył, nawet ja.
30 mln euro ? Za no name? Boże.. 2 sezonu klaunowania, watość jesgo pewnie spadła do 5 mln, nawet nie chce mi się transfmarktu włączać.. a tu taki sezon.
Teraz jest trudniej.. bo jak ktoś da z 60 mln euro, za niego.. to co zrobi Valencia? Czy Rodrigo ma rezerwy?
Na pewno na LM potrzeba wzmocnień zwłaszcza na prawej obronie i kogoś za Guedesa, chyba, że PSG znowu nam go wypożyczy. Ale musimy mieć solidną ławkę, bo wszyscy widzieli jaką formę miała Valencia jak trzeba było grać a dwóch frontach, to co będzie jak dojdzie LM?
Cieszy mnie podstawa, mamy 3 świetnych napastników, chociaż wolałbym, żeby Santi Mina za Zazę grał. Kondogbia złoty człowiek - top 1. Garay klasa..

mad_PD | 09.04.2018 00:27

Ja bym chciał powrotu Paco do Valencii, ale nie wiem co na to kibice VCF.
Może by się obudził, bo zapowiadał się bdb, a Barcelona ma tendencję do oddawania swoich rezerwowych za półdarmo.

ElCapitano | 09.04.2018 00:58

@mad_PD

Dla Paco nie ma miejsca w Valencii. Podejrzewam, że zostałby wygwizdany. Jeśli chodzi o powroty, to na Mestalla chętnie zobaczyłbym Portu, który strzelił Valencii gola i prosił o "skruchę".. były brawa.. a Paco zostałby jajkami obrzucony.
Paco rozstał się z nami w bardzo kontrowersyjny sposób.. można poczytać.
Jeśli chodzi o aspekt sportowy.. to na pewno nie dorównuje Minie, Zazie czy Rodrigo, a Barca pewnie zawoła za niego sporą sumkę, a Valencia do burżujów nie należy. 13 goli Paco dla Valencii to lipa, tym bardziej, że tyle goli gwarantuje, wspomniana trójka, Poza tym Paco to taki drugi Soldado, tyle, że jeszcze z gorszą skutecznością..
W Valencii najlepszy sezon: 3087 minut, 15 goli i 8 asyst;
- Santi Mina 1531 minut, 14 goli i 4 asysty;
- Rodrigo Moreno 2439 minuty,  17 goli i 7 asyst;
- Simone Zaza 2308, 12 goli i 5 asyst...

Joker | 09.04.2018 12:31

Tylko porównujesz staty Paco w wieku 20-21 lat do statystyk w pełni ukształtowanych i doświadczonych napastników...

Paco jak dla mnie aż taki podobny do Soldado nie jest, bo Soldado kiedyś to tylko grał na 9 i dostawiał nogę lub głowe, ale ostatnie sezony to już Soldado zupełnie inny, grający dużo tyłem do bramki, często pracujący na kolegę z ataku, ogólnie grający inteligentnie i pod zespół, Paco za to potrafi zagrać na boku ataku i ma odpowiedzialność, aby pomagać w defensywie i się wracać kiedy trzeba, ale ma mniejszy zmysł do gry kombinacyjnej, choć jest raczej koleżeński i jak może to oddaje piłkę lepiej ustawionemu koledze... Moim zdaniem w Barcie jak dostaje szansę to się na ogół sprawdza i te 8-10 goli na sezon we wszystkich rozgrywkach dokłada... Gdyby grał w zespole, który jest ustawiony pod niego to myślę, że spokojnie te 20-25 goli by strzelał regularnie...

ElCapitano | 10.04.2018 01:49

Mam obraz jego gry przez wiele spotkań, a w Barcelonie ile on meczów zagrał?
Więc na pewno widziałem go w akcji 100x więcej. Zobacz na wiek Santiago Miny. On również może grać na skrzydłach. Do tego jest świetnym walczakiem, strzelając bramki nawet z główki.
A z tymi 20 - 25 golami nadto przesadziłeś.