Deportivo wygrywa na San Mames

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  14.04.2018 22:33

Piłkarze Deportivo La Coruna przedłużają swoje szanse na utrzymanie w hiszpańskiej La Liga. W sobotni wieczór wygrali na boisku Athleticu Bilbao 3:2. Świetne zawody rozegrał Adrian Lopez.

Wspomniany zawodnik zaczął swój popis strzelecki już w szóstej minucie. Wygrał wtedy pojedynek z bramkarzem, minął go i mimo asysty obrońcy rywali posłał piłkę do siatki. Sytuacja Basków skomplikowała się jeszcze bardziej pod koniec kwadransa. Lopez strzelił wówczas gola na 2:0.

Athletic nie chciał dać łatwo za wygraną. W 47. minucie gospodarze strzelili bramkę kontaktową, a po rzucie rożnym do siatki trafił Raul Garcia.

W dalszym ciągu na boisku dominowali jednak goście z El Riazor. To oni poszli za ciosem, w 53. minucie strzelając gola na 3:1. Autorem tej bramki był Borja Valle.

Baskowie próbowali jeszcze wrócić do tego meczu, ale w końcowym rozrachunku zdobyli tylko gola na 2:3. Było to jednak trafienie szczególnej urody, bo Markel Susaeta trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Athletic - Deportivo La Coruna 2:3 (0:2)
0:1 A. Lopez 6'
0:2 A Lopez 14'
1:2 Garcia 47'