Valencia znów traci punkty

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.04.2018 18:10

W drugim sobotnim meczu w ramach 34. kolejki ligi hiszpańskiej Celta Vigo zremisowała na swoim stadionie z Valencią CF. Tym samym wciąż trwa passa Nietoperzy bez zwycięstwa w lidze, która została zapoczątkowana porażką z FC Barceloną 1:2. Valencia ma aktualnie 66 punktów na koncie.

Ekipa z Estadio Mestalla do swojego sobotniego spotkania przystępowała po dwóch z rzędu porażkach w lidze hiszpańskiej.

Powyższy stan rzeczy sprawił, że podopieczni Macelino utracili na rzecz Realu Madryt trzecie miejsce. Jednak w boju z ekipą z Vigo piłkarze Valencii zamierzali wrócić na zwycięski szlak.

W pierwszej części gry najbliższy strzelenia gola był w 28. minucie Goncalo Guedes, który otrzymał bardzo dobre podanie od jednego ze swoich kolegów z drużyny. Portugalczyk bez wahania zdecydował się na oddanie mocnego strzału, ale na posterunku był Sergio Alvarez i wynik się nie zmienił. Tym samym do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik rywalizacji otworzył w 59. minucie Santi Mina, który wykorzystał efektowne podanie lobem Goncalo Guedesa i mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza rywali. Jednak radość w szeregach gości trwała tylko cztery minuty, bo do remisu doprowadził Maximiliano Gomez.

Mimo prób ze strony obu ekip do tego, aby zmienić rezultat spotkania, ostatecznie żadnej ze stron to się nie udało i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Celta zaliczyła jednocześnie swój dziewiątym kompromis w tej kampanii, a Valencia szósty.

CELTA VIGO - VALENCIA CF 1:1 (0:0)