Zwycięstwa Girony, Getafe i Sevilli

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  19.05.2018 20:23

Pięć bramek padło w trzech spotkaniach 38. kolejki hiszpańskiej La Liga, których rozpoczęcie zaplanowano w sobotę na godzinę 18:30. Z kompletu punktów cieszyć mogli się dziś piłkarze Girony, Getafe i Sevilli.

Najwięcej goli zobaczyli kibice zgromadzeni na Estadio Gran Canaria, gdzie beniaminek z Girony pokonał żegnające się z La Liga Las Palmas. Katalończycy objęli prowadzenie po celnej główce Stuaniego w piątej minucie, ale dziewięć minut później z rzutu karnego wyrównał Calleri. Tuż przed końcem pierwszej połowy, wynik ustalił Stuani, który przejął futbolówkę po błędzie obrony.

Skromne zwycięstwa zanotowały ekipy Getafe i Sevilli - Azulones ograli na wyjeździe "czerwoną latarnię ligi, Malagę, dzięki bramce Remy'ego z rzutu karnego. Decydującego gola na Ramon Sanchez Pizjuan zdobył za to Ben Yedder, który wykorzystał podanie Vazqueza zapewniając tym samym zwycięstwo Andaluzyjczykom w starciu z Alaves.

UD Las Palmas - Girona 1:2 (1:2)