Fulham w Premiership!

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.05.2018 20:46

Fulham wygrało na Wembley w finale baraży z Aston Villa 1:0 i po trzech latach nieobecności wraca do Premier League. Villans drugi sezon z rzędu spędzą natomiast w The Championship.

Cottagers objęli prowadzenie w 23. minucie, gdy po dograniu Ryana Sessegnona Tom Cairney płaskim uderzeniem pokonał Sama Johnstone'a. Niedługo potem doszło do kontrowersyjnej sytuacji, bowiem wydawało się, że Ryan Fredericks umyślnie nastąpił na Jacka Grealisha, ale sędzia nie ukarał piłkarza Fulham.

Villans jeszcze przed przerwą mogli wyrównać, lecz po rzucie wolnym Grealish strzelił nad poprzeczką z ostrego kąta. Po przerwie podopieczni Steve'a Bruce'a zagrali odważniej i zaczęli stwarzać więcej sytuacji pod bramką rywali. W 61. minucie celnie uderzył Grealish, ale na posterunku był Marcus Bettinelli. Od 70. minuty Fulham musiało grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Denis Odoi. Paradoksalnie, to Cottagers mieli wkrótce okazję do zdobycia gola, ale Aleksandar Mitrovic spudłował z bliskiej odległości.

W końcówce z rzutu wolnego minimalnie niecelnie strzelił Robert Snodgrass i Villa nie zdołała już odrobić strat.

Aston Villa - Fulham 0:1 (0:1)

0:1 Cairney 23'
Czerwona kartka: Odoi (Fulham)