Alaves lepsze od Espanyolu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.09.2018 18:17

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze Deportivo Alaves, którzy pokonali przed własną publicznością Espanyol 2:1 (0:1). Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Leo Baptistao z rzutu karnego, ale po zmianie stron gospodarze odwrócili wynik dzięki bramkom Bastona i Sobrino.

Trener Abelardo nie zdecydował się na żadną zmianę po bezbramkowym remisie z Realem Betis. Z postawy swoich podopiecznych przed tygodniem zadowolony był również opiekun Papużek, Rubi, który postawił na tych samych graczy, co w wygranym starciu z Valencią.

W pierwszej połowie na Mendizorrotza lepiej prezentowali się goście - na pierwszą sytuację trzeba było poczekać do 23. minuty, kiedy to silne uderzenie Leo Baptistao zza pola karnego, na rzut rożny sparował Pacheco. Dziewięć minut przed końcem pierwszej odsłony, bramkarz Alaves wybronił jeszcze próbę Garcii.

Papużki kontynuowały ataki w końcówce premierowej odsłony, co wymierny efekt dało trzy minuty przed końcem - Laguardia sprowadził w szesnastce do parteru Davida Lopeza, a celne uderzenie z jedenastu metrów oddał Leo Baptistao.

VAR uratował Deportivo

Tuż po zmianie stron, Katalończycy po raz drugi skierowali piłkę do siatki - tym razem na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias, którego radość nie trwała jednak długo. Po wideoweryfikacji, arbiter uznał bowiem, że uwagę bramkarza skupiał jeden z piłkarzy Espanyolu, który znajdował się na spalonym.

Dwie minuty, które wstrząsneły Papużkami

W 57. minucie, gospodarze zdołali za to doprowadzić do wyrównania - po dalekim wyrzucie z autu, piłkę niefortunnie przedłużył Roca Junque, a z kilku metrów do siatki wpakował ją Baston. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:1 - błyskawiczną kontrę wyprowadził z własnej połowy Jony, po którego podaniu do siatki trafił Sobrino.

Deportivo Alaves - RCD Espanyol 2:1 (0:1)

0:1 Leo Baptistao (k.) 42'
1:1 Baston 57'
2:1 Sobrino 59'